RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Podrobione pieniądze z drukarki nastolatków

Publikacja: Czwartek, 19 stycznia (18:45) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Dwaj bracia w wieku 12 i 14 lat podrabiali banknoty i płacili nimi w sklepiku szkolnym. Chłopców zatrzymała policja z Kościerzyny, która sprawdza, czy w sprawie nie brała udziału rodzina nastolatków.

W okolicy miejsca zamieszkania chłopców znaleziono na razie kilkanaście podrobionych banknotów o nominałach 10 i 20 złotych. Tylko w ciągu pięciu dni w sklepiku w szkole chłopcy zapłacili 6 fałszywymi banknotami.

Dyrektor szkoły zaczął podejrzewać braci, ci tłumaczyli się, że pieniądze dostali w skupie złomu. Jednak w ich domu policja znalazła zadrukowane wzorami banknotów arkusze papieru. Fałszywe pieniądze były także w portfelu ich ojca.

Chłopcy staną przed sądem rodzinnym. Grozi im pobyt w ośrodku wychowawczym albo dozór kuratora.

Źródło: RMF24/PAP

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: