Rolnicy z całego kraju wysyłają paczki świąteczne do Kancelarii Premiera. Twierdzą, że z okazji zbliżającej się Wielkanocy, chcą się podzielić z rządem tym, co mają u siebie. Z samych okolic Jeleniej Góry wysłanych zostało około czterystu paczek, które zawierają m.in.... obornik..

Lider rolniczej Solidarności Marian Zagórny mówi, że choć chłopi coraz bardziej popadają w nędzę chcą się podzielić z rządem tym co im zostało, a więc przede wszystkim jajami i zbożem, których nie mają gdzie sprzedać. W paczkach jest też to czego w gospodarstwach najwięcej – obornik.

Tym się dzielimy z rządem chociaż osobiście uważam, że rząd na to nie zasłużył, bo jakby krowy i świnie się dowiedziały, że się wysyła premierowi ich odchody to by się obraziły. Rząd nic nie zrobił, żeby poprawić sytuację w rolnictwie a tym bardziej nie chce rozmawiać z rolnikami - mówi Zagórny.

Zagórny dodaje, że wiosną chłopi nie mają czasu, by swoje niezadowolenie manifestować na ulicach w Warszawie. Wpadli więc na zdecydowanie mniej pracochłonny pomysł. Jednocześnie zapewnia, że wszystko jest hermetycznie zamknięte tak, by pracownicy poczty nie mieli kłopotów. W końcu tę świąteczną niespodziankę chłopi przygotowali dla rządu a nie dla pocztowców.

Foto Archiwum RMF

09:35