Jeden z oficerów GROM złożył doniesienie do prokuratury na szefa jednostki płk. Dariusza Zawadkę. Według "Rzeczpospolitej", zawiadomienie to efekt zmian personalnych w jednostce. W ostatnich miesiącach Zawadka zwolnił kilku doświadczonych na misjach w Iraku i Afganistanie oficerów. Sprawą zajęła się już Wojskowa Prokuratura.

Wniosek, do którego dotarła gazeta, dotyczy: (...) nieprawidłowości w polityce kadrowej (...), podejrzenia o nepotyzm oraz naruszania mojej godności i poniżania mnie przez pułkownika w oczach moich przełożonych. Oficer przytacza też nieprawidłowości w stosunku do kilku innych dowódców w jednostce. Pismo wojskowego trafiło również do wiadomości m.in. Biura Bezpieczeństwa Narodowego, NIK, MON i Sejmu.Doniesienie to bzdura, resztę wyjaśnimy w sądzie - mówi "Rzeczpospolitej", pułkownik Zawadka.

Zwalniani oficerowie są bardzo cenieni wśród komandosów. Mają doświadczenie bojowe zdobyte na misjach w Iraku i Afganistanie, za które zostali odznaczeni i w kraju, i przez sojuszników. - Tym bardziej dowódca nie powinien tak z nimi postępować. Wyrzucać z GROM, nie podając im nawet przyczyny - uważa jeden z komandosów.

GROM to elita elit polskiego wojska. Powstał 13 lipca 1990 roku. Stworzył go od podstaw gen. Sławomir Petelicki.