Wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski oraz wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Muller - to kolejni członkowie rządu, którzy trafią na listy Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego - dowiedział się reporter RMF FM Patryk Michalski. W sumie na liście PiS-u może się znaleźć około dwudziestu członków rządu. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika również, że czwórka w okręgu małopolsko-świętokrzyskim trafiła do posła Dominika Tarczyńskiego, który zasłynął z kontrowersyjnych wypowiedzi.

Choć Dominik Tarczyński za swoje wypowiedzi był upominany przez Jarosława Kaczyńskiego, to politycy PiS chwalą jego dobrą znajomość języka angielskiego, dzięki której ze swadą w światowych mediach bronił reform partii rządzącej.

Mniejsza aktywność posła to element kampanii wyborczej - o czym w kuluarach mówią jego koledzy - którzy chwalą Tarczyńskiego za bardzo dobrą znajomość języka angielskiego.

Czwórka dla Tarczyńskiego została nieoficjalnie zaakceptowana przez władze PiS. Ostatecznie musi być jeszcze przegłosowana przez komitet polityczny. O to miejsce walczy też poseł Włodzimierz Bernacki, który w tej chwili jest piąty.Aktorka, były minister, obecni wiceministrowie


W okręgu warszawskim "trójkę" dostał były minister zdrowia, a obecnie senator Konstanty Radziwiłł. Na dalszych miejscach są posłowie Anita Czerwińska, Andrzej Melak i aktorka i radna mazowieckiego sejmiku Dominika Figurska. 

Na liście mazowieckiej znalazł się m.in. wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski, a także szef sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych Arkadiusz Czartoryski, posłanka Anna Kwiecień i była wiceminister edukacji Teresa Wargocka. 


Na dalszych miejscach listy małopolsko-świętokrzyskiej pojawiają się też posłowie: Maria Zuba, Michał Cieślak i Barbara Bartuś. Na liście pomorskiej ma się też znaleźć wiceminister nauki Piotr Muller.


  

Opracowanie: