Do Polski wrócili dziś nasi Mistrzowie, którzy wywalczyli złoty medal na Mistrzostwach Świata w siatkówce. Amerykanin James P. Allison i Japończyk Tasuku Honjo otrzymali tegoroczną nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny. Do Sądu Okręgowego w Rzeszowie wpłynęło pismo, w którym hiszpański Centralny Sąd Śledczy pyta o niezależność, nieusuwalność i zasady możliwej odpowiedzialności dyscyplinarnej jego sędziów. Dziś także poinformowano, że od piątku tylko do niedzieli film "Kler" Wojciecha Smarzowskiego zgromadził w kinach 935 357 widzów, co jest najlepszym weekendem otwarcia w historii polskiego kina.

Polscy siatkarze już w kraju! Na lotnisku powitały ich tłumy kibiców

Dziś na lotnisku im. Chopina wylądował samolot z polskimi siatkarzami, którzy wczoraj wygrali finałowy mecz Mistrzostw Świata. Nasi Mistrzowie mieli wylecieć przed południem, jednak niestety maszyna miała problemy techniczne. Sportowcy musieli czekać na samolot zastępczy. Na lotniksu powitały ich tłumy kibiców!

Nobel za terapię, która może pokonać raka

Amerykanin James P. Allison i Japończyk Tasuku Honjo otrzymali tegoroczną nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny. Wyróżniono ich za odkrycie terapii, która pozwala na odblokowanie przeciwnowotworowej reakcji immunologicznej samego organizmu pacjenta. 

Charles Aznavour nie żyje

W nocy z niedzieli na poniedziałek w wieku 94 lat zmarł legendarny francuski piosenkarz, kompozytor i aktor Charles Aznavour - poinformowali jego rzecznicy prasowi. Artysta zmarł w swoim domu w Prowansji, na południu kraju.

Zobacz również:

Hiszpański sąd wprost pyta o niezawisłość polskiego sądu

Do Sądu Okręgowego w Rzeszowie wpłynęło pismo, w którym hiszpański Centralny Sąd Śledczy pyta o niezależność, nieusuwalność i zasady możliwej odpowiedzialności dyscyplinarnej jego sędziów. Od odpowiedzi na te pytania madrycki sąd uzależnia decyzję o wydaniu Polsce poszukiwanego listem gończym obywatela Hiszpanii. 

Pożar kamienicy w Lęborku. Wśród rannych są dzieci

W nocy przy ulicy Pileckiego w Lęborku w województwie pomorskim zapaliła się trzy kondygnacyjna kamienica. Jak informowała Prokuratura Okręgowa w Słupsku, w wyniku pożaru rannych zostało 20 osób, przy czym 3 dzieci w wieku 4, 13 i 16 lat doznało ciężkich poparzeń 100, 90 i 50 proc. ciała. Dwie osoby, w tym 3-miesięczne dziecko doznało obrażeń w postaci niedotlenienia, a pozostałe 15 osób doznało głównie lekkich obrażeń ciała wynikających z podtrucia tlenkiem węgla i lekkich poparzeń.

"Kler" z najlepszym weekendem otwarcia w historii polskiego kina

Od ostatniego piątku tylko do wczoraj film "Kler" Wojciecha Smarzowskiego zgromadził w kinach 935 357 widzów. Tym samym jest to najlepszy weekend otwarcia w historii polskiego kina. Jak podkreślają twórcy "Kleru" rzuca on światło na tematy niewygodne, trudne, często przemilczane.

Waldemar Wspaniały: Szczerze? Nie dawałem Polakom szans na finał

"Szczerze? Nie dawałem Polakom szans na finał. Podobnie jak trener. Przed mistrzostwami była jedna wielka niewiadoma. Wartość tej reprezentacji zbudowała się podczas mistrzostw świata" - powiedział gość Popołudniowej rozmowy w RMF FM były trener polskich siatkarzy Waldemar Wspaniały. "To co wydarzyło się w Turynie nie było cudem. Byliśmy wśród faworytów. Fachowcy obstawiali USA. I to się tak toczyło" - dodał. "Obawiałem się meczu półfinałowego ze Stanami Zjednoczonymi. Ale przed meczem z Brazylią miałem w sobie spokój" - zaznaczył. 

CAŁĄ ROZMOWĘ MARCINA ZABORSKIEGO Z WALDEMAREM WSPANIAŁYM ZNAJDZIECIE TUTAJ

Neumann: Zalewska w czołówce złych ministrów. „Deforma” edukacji wprowadziła zamęt

"Anna Zalewska jest w czołówce złych ministrów, do odwołania" -  powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM szef klubu parlamentarnego PO Sławomir Neumann. "Rozpoczął się rok szkolny, rodzice widzą, jak "deforma" edukacji wprowadziła zamęt i chaos w szkołach" - stwierdził gość Roberta Mazurka. "Bałagan, który zostawi minister Zalewska, długo będzie się odbijał czkawką naszym dzieciakom" - dodał polityk.

CAŁĄ ROZMOWĘ ROBERTA MAZURKA ZE SŁAWOMIREM NEUMANNEM ZNAJDZIECIE TUTAJ

(ph)