Łysełka, jedyne w swoim rodzaju przedstawienie miało dziś swoją premierę we Wrocławiu. W rolach główny wystąpili mali pacjenci kliniki hematologii dziecięcej. Aktorzy spisali się wyśmienicie. Wystąpienie nagrodzono salwą braw.

Wprawdzie główna aktorka przykuta jest do łóżka, a pozostali artyści występowali podłączeni do kroplówek - udało się. Takiej premiery mogli im pozazdrościć nawet profesjonalni aktorzy – twierdzi nasza reporterka, która przedstawienie widziała. A oto mała próbka aktorskich umiejętności pacjentów z kliniki hematologii dziecięcej:

Zgodę na przygotowania do występu tak ciężko chorych dzieci wyłaziła prof. Alicja Chybicka. Jak sama przyznaje, zadziałały lepiej niż niejeden lek. Stała się rzecz wspaniała, dzieci zamiast martwić się, zamiast cierpieć, zajęły się przygotowaniem do tych występów. To zadziałało zbawczo.

Niewykluczone więc, że teatroterapia będzie przeprowadzana znacznie częściej. Dodajmy, że dzieci z kliniki hematologii przygotowywały przedstawienie dla papieża Jana Pawła II, do którego jeździły co roku.