"Decyzja będzie już niedługo ogłoszona. Nie uprzedzajmy faktów. Poczekajmy" - podkreśla Władysław Stasiak ale jednocześnie dodaje, że nie widzi żadnych zasadniczych przeszkód, które mogłyby stanąć na przeszkodzie w podpisaniu ustawy.
Dokument przewiduje, że najemca będzie musiał złożyć oświadczenie, iż jeśli nie wywiąże się z warunków umowy, wyprowadzi się na żądanie właściciela. Takie oświadczenie musiałoby być poświadczone przez notariusza.
Lokator musiałby też wskazać miejsce, w którym mógłby zamieszkać. Gdyby lokator nie chciał się wyprowadzić, właścicielowi wystarczyłaby sądowa pieczęć nadająca żądaniu klauzulę wykonalności. A komornik mógłby wyeksmitować lokatora nawet na bruk.