Zima jeszcze w pełni, ale projektanci mody już szykują wiosenno - letnie modele. W Wiedniu między innymi lansuje się zupełnie nowe... hulajnogi.

Moda na te pojazdy tak się rozpowszechniła, że podczas ostatniego balu w operze pokazano nawet taniec na hulajnogach w wykonaniu 20 młodych dżentelmenów we frakach. Ale hulajnoga z napędem wybranym na dowolna nogę sprzedaje się coraz gorzej. Szlagierem nadchodzącego sezonu ma być hulajnoga z motorkiem. Silniczek będzie elektryczny, umieszczony w podnóżku na którym się stoi. Jedno naładowanie wystarczy na około 5 kilometrów. Tankowanie z gniazdka, albo z baterii słonecznej.

Posłuchaj korespondencji korespondenta radia RMF FM Tadeusza Wojciechowskiego:

U nas także hulajnogi stały sie bardzo popularne. Aż za bardzo... O wielkim szczęściu może mówić 60-letnia Niemka, która zabłądziła jeżdżąc hulajnogą w okolicach Bytowa w województwie pomorskim. W sobotę po południu 60-letnia Niemka wyruszyła na przejażdżkę hulajnogą po lasach w pobliżu Tuchomia koło Bytowa. Kobieta zgubiła drogę i zabłądziła. Około godz. 2 w nocy trafiła do wsi Wałdowo odległej o 25 kilometrów. "Miała dużo szczęścia, bo był mróz - 16 stopni. Ona chodziła kilka godzin po lesie. Ludzie, do których zapukała nie mogli się z nią porozumieć, bo mówiła tylko po niemiecku. Powiadomiono nas. Udało się nam dowiedzieć, że przyjechała do Tuchomia. Zawieźliśmy ją do domu. Na szczęście nic się jej nie stało" - powiedział dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bytowie.

13:45