Nowy system rejestracji aut ma zacząć działać w całym kraju za 3 dni. Czy rzeczywiście zadziała i czy zmniejszą się kolejki czekających na rejestrację samochodu, tego dowiemy się pewnie dopiero po 1 października.

System ma usprawniać rejestrację i wydawanie dowodów rejestracyjnych dla samochodów. Na razie jednak „Pojazd” nie zapalił.

Według Ministerstwa Infrastruktury kolejki w powiatowych wydziałach komunikacji były również wcześniej. Ich wydłużenie ostatnio, nie ma z „Pojazdem” żadnego związku. Urzędnicy uczą się nowego systemu, dlatego też ogranicza to ich wydajność. Taka sytuacja potrwa jednak tylko kilka dni.

Jak się jednak okazuje, nie wszędzie urzędnicy mają się na czym uczyć, bo - jak tłumaczy ministerstwo - urzędy nie chcą otrzymywać wcześniej sprzętu ponieważ nie mają gdzie go ustawić.

Resort infrastruktury zapewnia, że zdąży ze wszystkim i system wydawania nowych dowodów rejestracyjnych ruszy od 1 października bez żadnych opóźnień. Dziś działa na ponad 90% - produkuje się 10 tys. dowodów dziennie.