RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Bawili się na poligonie w egzekucję

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Narażenie na utratę zdrowia lub życia - takie zarzuty może postawić prokurator wojskowy kilku byłym studentom Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Młodzi bawili się na poligonie w egzekucję, którą uwiecznili na filmie.

Ta sytuacja – jak mówi RMF FM komendant uczelni, generał Kazimierz Jaklewicz – miała miejsce na przełomie 2002-2003. Broń, którą się posłużyli, dostali najprawdopodobniej podczas szkolenia programowego.

Komendant uczelni złożył już w tej sprawie doniesienie do prokuratury. Jak dodał, cała ta sytuacja naraziła na szwank dobre imię szkoły.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Dalsza część artykułu pod materiałem video: