Z zagrożonego rejonu wycofano czterdziestu dwóch górników. Po opatrzeniu obrażeń ranni zostali zwolnieni do domów.
Kopalnia "Pokój" należy do najbezpieczniejszych w Kompanii Węglowej. Zdaniem rzecznika koncernu Zbigniewa Madeja zachowane były wszelkie procedury, które minimalizują tego typu zjawiska. Nie da się ich jednak uniknąć w stu procentach.