Tragedia na drodze w wielkopolskiej miejscowości Radomyśl. W wypadku na trasie wojewódzkiej nr 305 zginęła 13-letnia dziewczynka. Jej o rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala w Lesznie: na szczęście jej stan - jak dowiedział się reporter RMF FM Grzegorz Kwolek - się poprawia.

Tragiczne wydarzenia rozegrały się w piątkowy wieczór: w jadące na rowerach nastolatki uderzył terenowym autem 37-letni kierowca.

Trzynastolatka zginęła na miejscu. Czternastolatka trafiła do szpitala w Lesznie, ale na szczęście jej obrażenia nie były bardzo poważne. W tej chwili jej życiu nic nie zagraża.

Do wypadku doszło na prostym odcinku drogi. Policja nie ujawnia na razie, jakie wyjaśnienia złożył kierowca terenowego auta. Wiadomo, że był trzeźwy i nie został zatrzymany.

Przyczyny i okoliczności wypadku bada policja. Jak powiedziała Polskiej Agencji Prasowej oficer prasowa policji w Lesznie asp. sztab. Monika Żymełka, sprawdzane jest m.in., czy rowery nastolatek były wyposażone w odpowiednie oświetlenie i czy jadące dziewczynki były dobrze widoczne na drodze.

(e)