RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wędrujący lodowiec odwiedził Australijczyków

Publikacja: Czwartek, 19 maja (14:36) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W pobliże australijskiej stacji badawczej na Antarktydzie przybył lodowiec o powierzchni dwukrotnie większej niż Malta. Zasłonił on większość horyzontu w pobliżu naukowej bazy.

Dodatkowa ilość lodu to ostatnia rzecz, o jakiej marzyli australijscy naukowcy. Postanowili więc podejść do lodowej sprawy z humorem i wyliczyli, że z lodowca mającego 50 km długości można zrobić aż 15 biliardów kostek lodu do schłodzenia np. szampana.

Źródło: brak

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: