RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Mniej kawioru?

Autor: Publikacja: Czwartek, 21 czerwca (21:45) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ciężkie czasy nadchodzą dla amatorów kawioru. Trzy państwa rejonu Morza Kaspijskiego Rosja, Azerbejdżan i Kazachstan uzgodniły, że do końca tego roku nie będzie wolno łowić jesiotrów.

To właśnie z ikry tych ryb wytwarza się kawior. Ustalenia te zapadły podczas oenzetowskiej konferencji w Paryżu poświęconej ochronie zagrożonych gatunków zwierząt. Czwarte z państw kaspijskich - Turkmenistan nie był obecny na tym spotkaniu, ale musi zaakceptować zakaz. Jeśli tego nie zrobi, nie będzie mógł eksportować kawioru za granicę.

21:45

Źródło: brak
Dalsza część artykułu pod materiałem video: