5 osób zginęło a 20 zostało rannych w wypadku autobusu w okolicy Ciudad Real w centrum Hiszpanii. Zdaniem policji, kierowca wpadł w poślizg z powodu ulewnego deszczu. Dyżurny policji w Madrycie zapewnił RMF FM, że wśród pasażerów autobusu nie było Polaków. W Austrii, w podobnym wypadku, zginęły co najmniej 4 osoby.

W wypadku zginęło czterech mężczyzn i kobieta. Na razie zidentyfikowano trzy osoby: Amerykanina i dwóch Marokańczyków. Wszyscy ranni zostali przewiezieni do szpitali. W poważnym stanie znajduje się kierowca pojazdu. Jak zapewniają jednak lekarze ani jemu ani pozostałym poszkodowanym nie zagraża niebezpieczeństwo. Autobusem jechało 36 osób, głównie obcokrajowców. Nie było wśród nich Polaków. Pojazd wpadł w poślizg i wjechał na przeciwległy pas autostrady. Na szczęście w chwili wypadku nie jechał po nim żaden samochód.

Do wypadku autobusu doszło również w zachodniej Austrii. Co najmniej 4 osoby zginęły, a ponad 60 zostało rannych. Autokar wiozący mieszkańców austriackiego Tyrolu uderzył w barierkę ochronną oddzielającą pasy autostrady, przerwał ją a następnie przewrócił się na drodze. Uderzyło w niego kilka aut jadących z przeciwka. Prawdopodobnie kierowca stracił panowanie nad pojazdem.

20:50