Jak daleko sięgają granice dziecięcej lekkomyślności i na ile telewizja może je jeszcze przesuwać? Taka dyskusja przetoczyła się wczoraj przez amerykańskie media po tym, jak inspirowani programem MTV nastolatkowie doprowadzili do groźnego wypadku.

MTV nadaje bardzo popularny wśród młodzież program pełen zwariowanych kaskaderskich popisów. Co prawda wyraźnie napisane jest, że wszystko co widać na ekranie wykonywane jest przez profesjonalistów lub pod ich nadzorem i nie należy tego powtarzać w domu. Domorosłych naśladowców jednak nie brakuje. Niedawno doszło do dwóch przypadków ciężkich poparzeń u dzieci próbujących powtórzyć sztuczki widziane na ekranie. Dwaj chłopcy ciężko potracili ostatnio samochodem trzeciego, który miał w ostatniej chwili uskoczyć, ale nie zdążył. Cała scena została sfilmowana amatorską kamera i wywołała prawdziwą burzę.

Ostatnio pojawiła się też kolejna zwariowana moda. Dzieciaki chcą filmować swoje popisy, licząc na to, że trafią w ten sposób do MTV, mimo, że stacja wyraźnie twierdzi, że nie będzie nawet przeglądać żadnych amatorskich materiałów.

05:00