Ministerstwo Skarbu Państwa przyznaje, że do wtorku nie wpłynęły żadne wiążące oferty w sprawie prywatyzacji Grupy Lotos. Resort zapowiada teraz, że rozważy możliwość wykorzystania Giełdy Papierów Wartościowych do dalszej prywatyzacji spółki.

Termin składania ofert wiążących na zakup pakietu akcji Grupy Lotos został przesunięty z 16 listopada. Powodem takiej decyzji były trudności w zakresie zapewnienia finansowania związanego z transakcjami fuzji i przejęć.

Minister skarbu państwa pod koniec października ubiegłego roku zaprosił do negocjacji w sprawie kupna akcji Lotosu zainteresowane podmioty "ze szczególnym uwzględnieniem tych, których przedmiot działalności obejmuje górnictwo ropy naftowej".

Grupa Kapitałowa Lotos jest koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną produktów naftowych. Jest producentem i dostawcą na rynek m.in. benzyny bezołowiowej, oleju napędowego oraz paliwa lotniczego, a także olejów silnikowych, asfaltów modyfikowanych oraz parafin. Jest właścicielem ogólnopolskiej sieci stacji paliw, funkcjonującej pod marką Lotos.