Szukając pracy na wakacje nie wpadnijcie w pułapkę Euro 2012. Analitycy rynku pracy ostrzegają, aby nie nastawiać się na wielkie pieniądze przy okazji zatrudnienia przy Piłkarskich Mistrzostwach Europy. Powód? Praca będzie krótkotrwała.

Analitycy zauważyli, że wiele młodych osób, już teraz czeka na to, aby pojechać do miast-gospodarzy Euro 2012 i w wakacje podreperować swój budżet. Kiedy jednak porównamy te plany z rzeczywistością, okazuje się, że przy mistrzostwach pracować będą przed wszystkim wolontariusze, którzy będą pomagać za darmo. A jeśli już pojawi się dobrze płatna praca, to będzie ona najwyżej na miesiąc- twierdzą specjaliści. Będzie potrzeba osób dodatkowych, do utrzymania porządku, czy nadzorowania tego co się dzieje. Ale przecież Euro 2012 się skończy - podkreśla Agnieszka Bulik z agencji zajmującej się pośrednictwem pracy.

Dlatego lepiej już postawić na dobrze sprawdzone kierunki. Zatrudnienia w wakacje na pewno nie braknie tam, gdzie będą tłumy turystów, czyli m.in. w górach, nad morzem i nad jeziorami.