Wielkopolska Regionalna Kasa Chorych wypowiedziała umowę Prywatnym Szpitalom „Korvita” z Poznania w zakresie usług szpitalnych. Oznacza to, że od 1 kwietnia, Kasa nie będzie zwracać pieniędzy za hospitalizację pacjentów w tym szpitalu.

Kasa podjęła taką decyzję bo – jak twierdzą jej przedstawiciele - pacjenci skarżyli się na to, że muszą w „Korvicie” płacić za dodatkowe, nieuzasadnione usługi lekarskie. Problem jednak polega na tym, że ani kontrakt ani prawo nie mówią o tym, co jest taką usługą. Umowy wypowiedziano a prezes „Korvity”, Wojciech Kornowski komentuje całą sprawę bardzo dosadnie: "Kasa Chorych kłamie". Jego zdaniem było w szpitalu kilka kontroli i żadna nie potwierdziła zarzutów Kasy, która po prostu – zdaniem Kornowskiego – mści się teraz za złożenie jakiś czas temu pozwu do sądu.

Rzecznik prasowy Wielkopolskiej Regionalnej Kasy Chorych, Alicja Stachowiak twierdzi, że chodzi tylko i jedynie o naruszenie prawa: „Jest to zupełnie autonomiczna decyzja zarządu. Jest to literalnie zapisane w umowie, że jeśli takie fakty będą miały miejsce, to umowa może zostać wypowiedziana.” – twierdzi Stachowiak. Kto ma rację, rozstrzygnie sąd. „Korvita” złożyła już odpowiedni wniosek a pacjentów będzie nadal przyjmować nie przejmując się decyzją Kasy Chorych. Dodajmy, że „Korvita” ma kilkanaście oddziałów, a każdego roku wykonuje się w nich kilkanaście tysięcy operacji.

15:00