Marta Górka Wojtowicz ustanowiła nowy rekord świata na Wielkiej Krokwi. Nie jest to jednak rekord w długości skoku na nartach, ale w chodzeniu po schodach. Swój wyjątkowy wyczyn instruktorka fitness zadedykowała dzieciom chorym na astmę.

Marta Górka Wojtowicz ustanowiła nowy rekord świata na Wielkiej Krokwi. Nie jest to jednak rekord w długości skoku na nartach, ale w chodzeniu po schodach. Swój wyjątkowy wyczyn  instruktorka fitness zadedykowała dzieciom chorym na astmę.
Marta Górka Wojtowicz /Maciej Pałahicki /RMF FM

Marta Górka Wojtowicz pokonała 1702 schody w nieco ponad półtorej godziny. Szła w specjalnej masce ograniczającej jej dopływ powietrza i z ciężarkami, które podnosiła nad głowę na każdym schodku.  Swój wyczyn poświeciła dzieciom chorym na astmę, które mają problemy z oddychaniem.

Chcę, żeby wiedziały, że nie ma rzeczy niemożliwych, wszystko jest kwestią zaparcia, samodyscypliny i ciężkiej, ciężkiej pracy - powiedziała naszemu reporterowi.

Teraz pani Marta planuje kolejne wyczyny. Chce zdobywać najwyższe budynki na całym świecie. Za każdym razem będą to akcje dedykowane dzieciom z problemami zdrowotnymi.

(MN)