"Obuwnicze potworki" - tak najkrócej można opisać projekt chińskiego artysty, który stworzył parę butów inspirowaną wyglądem... limuzyny Rolls-Royce Phantom. Podobieństwa nie da się nie zauważyć - przody złotych, wysadzanych diamentami butów wyglądają jak przód kultowego samochodu. Jednak w odróżnieniu do ikony motoryzacji, obuwie wygląda koszmarnie. Zresztą oceńcie sami.

Złote, inkrustowane drogocennymi kamieniami buty ekscentryczny projektant Chris Lu wycenił na - w przeliczeniu - blisko 17 tysięcy złotych. Na "obuwnicze potworki", wystawione na sprzedaż już jakiż czas temu, wciąż jednak nie znalazł się chętny.

Fakt ten dziwi samego chińskiego wykonawcę luksusowych butów, który swoje dzieło uważa za absolutnie wyjątkowe. Do tego stopnia, że nazwał je... "Czar Rolls-Royce'a".

Skrzące od diamentów obuwie z charakterystycznym dla luksusowego samochodu przodem można podziwiać w domu aukcyjnym w Guangzhong w Chinach. Niedługo mają zostać wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa - jako buty na obcasie ozdobione największą liczbą drogocennych kamieni.