Od kiedy Elon Musk przejął Twittera, jego użytkownicy zaskakiwani są rewolucyjnymi zmianami. Kontrowersyjny miliarder przedstawił teraz kolejną z nich - zmieni się kultowe logo platformy. Niebieski ptaszek ma zostać zastąpiony literą "X".

Wydawać by się mogło, że opłata za weryfikację konta czy wprowadzony ostatnio limit wyświetlonych postów zaspokoją apetyt Elona Muska na zmiany na Twitterze. Wszystko wskazuje na to, że najbogatszy człowiek na świecie dopiero się rozgrzewa i zaskoczy nas jeszcze nie jedną decyzją.

Elon Musk oświadczył w niedzielę, że zamierza zmienić logo popularnej platformy społecznościowej. Kultowego niebieskiego ptaszka zastąpi litera "X".

"Wkrótce pożegnamy się z logo marki Twitter, a później ze wszystkimi ptakami" - napisał Musk na swoim koncie na Twitterze. Chwilę później dodał, że jeżeli wieczorem powstanie wystarczająco dobre logo, to już rano będzie dostępne na całym świecie.

W kolejnym tweecie Musk ogłosił, że domena x.com przenosi na platformę Twitter, co świadczy, że zmiany są na naprawdę w zaawansowanym etapie.

Zmiany, które dla użytkowników są widoczne dopiero teraz, trwają już od kilku miesięcy. W kwietniu tego roku firma Twitter Inc. przestała istnieć i stała się częścią nowo utworzonej przez Elona Muska spółki X Corp. Już wtedy pojawiły się spekulacje, że to początek drogi do przekształcenia Twittera w "X", która, według zapowiedzi Muska, ma być platformą do wszystkiego. Co to dokładnie znaczy? Z pewnością przekonamy się wkrótce.