GKS Bełchatów pokonał Koronę Kielce 2:0 w pierwszym meczu 2. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Beniaminek zdobył na razie komplet punktów. Tydzień temu, na inaugurację sezonu, wygrał w Warszawie z Legią 1:0. Przynajmniej do soboty GKS będzie liderem tabeli.

Dzisiejsze spotkanie kibice gospodarzy mogli oglądać tylko z trzech trybun, bo ta największa została zamknięta przez wojewodę łódzkiego. Nie miało to jednak wpływu na postawę bełchatowskich piłkarzy, którzy już w pierwszym kwadransie rozstrzygnęli losy spotkania.

Pierwszego gola w 6. minucie zdobył Bartosz Ślusarski, który do siatki trafił również na inaugurację rozgrywek. Tym razem wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Pawła Golańskiego na Michale Maku. Kilkanaście minut później napastnik gospodarzy mógł po raz drugi w tym meczu wpisać się na listę strzelców, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Korony. W tym momencie gospodarze prowadzili już jednak 2:0, bo w 15. minucie Mateusz Mak, po podaniu od brata Michała, z kilku metrów posłał piłkę do pustej bramki.

Goście przez cały mecz byli drużyną zdecydowanie słabszą od beniaminka. Grali wolno, niedokładnie i nerwowo, nie stwarzając praktycznie żadnego zagrożenia pod bramką GKS-u. Najgroźniejszy strzał oddali w 68. minucie. Arkadiusz Malarz nie dał się jednak zaskoczyć i odbił piłkę po uderzeniu Jacka Kiełba.

GKS Bełchatów - Korona Kielce 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Bartosz Ślusarski (6-karny), 2:0 Mateusz Mak (15).

Żółte kartki: Leandro, Vanja Marković, Boliguibia Ouattara (Korona Kielce).

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).

GKS Bełchatów: Arkadiusz Malarz - Adrian Basta, Paweł Baranowski, Błażej Telichowski, Alexis Norambuena - Mateusz Mak (90. Łukasz Wroński), Patryk Rachwał (65. Szymon Sawala), Grzegorz Baran, Kamil Poźniak, Michał Mak (84. Adam Mójta) - Bartosz Ślusarski.

Korona Kielce: Vytautas Cerniauskas - Paweł Golański, Piotr Malarczyk, Boliguibia Ouattara, Leandro  - Nabil Aankour (88. Paweł Sobolewski), Serhij Pyłypczuk (46. Michał Janota), Vanja Marković, Marcin Cebula (75. Siergiej Chiżniczenko), Jacek Kiełb - Przemysław Trytko.