"To był dla mnie bardzo udany sezon" - powiedział RMF FM Wojciech Nowicki, mistrz Europy w rzucie młotem, po powrocie z Monachium. W zakończonych wczoraj Mistrzostwach Europy w lekkoatletyce Polacy zdobyli 14 medali, w tym 3 złote.

Złoty medalista lekkoatletycznych mistrzostw Europy, wraz z całą reprezentacją Polski, wylądował dziś na lotnisku Chopina w Warszawie. Samolot z polską kadrą przyleciał przed południem.

Nowicki: Super sezon

Jak mówi Wojciech Nowicki, który kilka tygodni wcześniej został wicemistrzem świata, był to bardzo dobry sezon.

Cały sezon był stabilny, co mnie bardzo cieszy. Super sezon, równy, stabilny. Udało się zdobyć dwa medale na dwóch imprezach, więc oby tak częściej - mówił polski lekkoatleta w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Pawłem Pawłowskim.

Jak dodał, "na razie myślę o ostatnim starcie, który mamy w sobotę w Karpaczu i o odpoczynku, a później dopiero jest myślenie o kolejnym sezonie, mistrzostwach świata".

Dopiero po mistrzostwach świata będziemy myśleli o igrzyskach - stwierdził.

Do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu pozostały niespełna dwa lata.

39 medali Polaków w multidyscyplinarnych ME

Polscy sportowcy zdobyli 39 medali, w tym osiem złotych, 16 srebrnych oraz 15 brązowych, i zajęli ósme miejsce w klasyfikacji krajów uczestniczących w zakończonych w niedzielę Monachium multidyscyplinarnych mistrzostwach Europy.

W stolicy Bawarii - 50 lat po letnich igrzyskach olimpijskich - rywalizowali przedstawiciele lekkoatletyki, kajakarstwa, wioślarstwa, czterech odmian kolarstwa, tenisa stołowego, siatkówki plażowej, wspinaczki sportowej, gimnastyki sportowej i triathlonu. Rozdanych zostało 176 kompletów medali.

Najczęściej z Polaków na podium stanęli lekkoatleci - 14 razy, a 13 medali wywalczyli kajakarze.

Pod względem liczby krążków Polaków wyprzedzili tylko Niemcy, Brytyjczycy - po 60, Włosi - 51 i Francuzi - 50.