Polska pokonała w Łodzi Japonię 3:1 (21:25, 25:23, 25:18, 25:18) w piątkowym meczu grupy D Ligi Światowej siatkarzy. Piątkowy pojedynek Polski z Japonią trwał niespełna dwie godziny. Byłby jeszcze krótszy, gdyby Polacy nie dali się zaskoczyć rywalom w pierwszym secie, w którym długo nie potrafili zdobyć punktu po własnym ataku.

Udało się dopiero po pierwszej przerwie technicznej, na którą zespoły schodziły przy prowadzeniu Japonii 8:4. Do tego momentu Polacy trzy razy zdobyli punkty po autowych atakach rywali i raz po dotknięciu siatki przez jednego z Japończyków. W tej partii Polakom udało się jeszcze cztery razy doprowadzić do remisu (10:10, 11:11, 12:12, 13:13), jednak Japończycy szybko odzyskali prowadzenie i wygrali seta 25:21.

W drugiej partii było już zdecydowanie lepiej. Polacy szybko objęli prowadzenie, jednak nie mogli odskoczyć Japończykom więcej niż na trzy punkty. Goście doprowadzili do remisu 20:20 i zapowiadało się na emocjonująca końcówkę. Przy stanie 22:21 dla Polski skutecznie zaatakował Krzysztof Gierczyński i dwupunktowe prowadzenie podopieczni Lozano utrzymali do końca seta, którego zakończył Michał Winiarski.

W trzecim secie wyrównana walka trwała do stanu 13:13. Później Polacy objęli prowadzenie i systematycznie je powiększali. Trener Japończyków poprosił o przerwy przy stanie 15:13 i 19:16 dla biało- czerwonych, jednak nie przeszkodziło to w grze polskim siatkarzom. Seta zakończył skuteczny blok Mariusza Wlazłego i Marcina Możdżonka. Polacy wygrali trzecią partię 25:18.

Czwarty set od początku do końca przebiegał pod dyktando polskiej reprezentacji. Polacy ponownie wygrali różnicą siedmiu punktów (25:18). Spotkanie skutecznym atakiem zakończył Łukasz Kadziewicz.

Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Mariusz Wlazły.

Polska: Łukasz Żygadło, Michał Winiarski, Daniel Pliński, Mariusz Wlazły, Łukasz Kadziewicz, Sebastian Świderski, Piotr Gacek (libero) oraz Bartosz Kurek, Paweł Zagumny, Marcin Możdżonek, Krzysztof Gierczyński, Michał Bąkiewicz.

Japonia: Hisashi Aizawa, Daisuke Usami, Takahiro Yamamoto, Takaaki Tomimatsu, Tatsuya Fukuzawa, Yu Koshikawa, Daisuke Sakai (libero) oraz Kyohei Shibata, Ko Tanimura.