Polscy siatkarze są coraz bliżej igrzysk olimpijskich w Pekinie. W portugalskim Espinho wygrali z Indonezją 3:0 (25:20, 25:17, 25:23). W piątek wicemistrzowie świata pokonali w trzech setach Portoryko, a w niedzielę zmierzą się z Portugalią. Jeśli wygrają, awansują na olimpiadę.

Polacy łatwo uporali się z kolejnym rywalem. Pierwsze dwa sety siatkarze z Indonezji oddali w zasadzie bez walki. Tylko ostatnia partia sprawiła naszym siatkarzom trochę trudności. Wyróżniali się przede wszystkim Michał Winiarski, który z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej, oraz nasz as atutowy, Mariusz Wlazły.

Polska: Zagumny, Wlazły (13 pkt), Pliński (8), Nowakowski (6), Winiarski (6), Świderski (13), Ignaczak (libero) oraz Gruszka, Wika, Woicki.

Indonezja: Joni (14), Affan (14), Didi, Ayip (10), Joko, Adam, Bagus (libero) oraz Erwin, Riviansyah.