Polska pokonała Chiny 3:1 (25:22, 19:25, 25:21, 25:23) w sobotnim meczu grupy D Ligi Światowej siatkarzy. „Biało-czerwoni” wygrali w Katowicach; w trakcie spotkania musieli się jednak solidnie napracować.

Pierwsza partia spotkania była dość wyrównana. Dopiero w samej końcówce gospodarze zdołali uciec rywalom. W drugim secie były ogromne emocje. Na początku Chińczycy panowali niepodzielnie na parkiecie. Szybko powiększali przewagę, która osiągnęła 10 punktów (23:13). W tym momencie Polacy wzięli się do roboty. Odrobili część strat, ale przegrali seta do 19.

Trzeci set to zacięta walka. Do stanu 8:8 siatkarze walczyli o każdy punkt. Dopiero później zespół Raula Lozano wygrał sześć kolejnych akcji i całą partię do 21. W czwartym secie Polacy cały czas minimalnie prowadzili. Rywale wyrównali na 20:20 i końcówka przyniosła spore emocje. Więcej zimnej krwi zachowali w niej gospodarze.

Zwycięstwo nad Chinami pozwoliło siatkarskiej reprezentacji Polski na zajęcie pozycji lidera grupy D Ligi Światowej. Za tydzień kolejnym ich rywalem będzie Japonia.