Piłkarze Liverpoolu przegrali na wyjeździe z AS Roma 2:4, ale zakwalifikowali się do finału Ligi Mistrzów. W pierwszym spotkaniu półfinałowym wygrali bowiem u siebie 5:2. We wtorek awans wywalczył broniący trofeum Real Madryt.

Piłkarze Liverpoolu przegrali na wyjeździe z AS Roma 2:4, ale zakwalifikowali się do finału Ligi Mistrzów. W pierwszym spotkaniu półfinałowym wygrali bowiem u siebie 5:2.  We wtorek awans wywalczył broniący trofeum Real Madryt.
Mecz Liverpool - AS Roma /ETTORE FERRARI /PAP/EPA

PÓŁFINAŁ LIGI MISTRZÓW: AS ROMA vs LIVERPOOL FC. ZOBACZ ZAPIS RELACJI! >>>>

AS Roma - Liverpool 4:2 (1:2).

Pierwszy mecz: 5:2 dla Liverpoolu. Awans: Liverpool.

Bramki: dla Romy - James Milner (15-samob.), Edin Dżeko (52), Radja Nainggolan (86, 90+4-karny); dla Liverpoolu - Sadio Mane (9), Georginio Wijnaldum (25).

Sędzia: Damir Skomina (Słowenia).

Mieliśmy 2 dyskusyjne sytuacje w czasie meczu. W drugiej połowie ręką w polu karnym zagrał Trent Alexander-Arnold, ale sędzia nie podyktował karnego. Wcześniej w polu karnym Liverpoolu faulowany był Stephan El Shaarawy, ale wcześniej arbiter odgwizdał spalonego - i ta decyzja była wiążąca.

Giallorossi mieli jeszcze nadzieję w końcówce, bo prowadzenie dała im bramka Radji Nainggolana. A w doliczonym czasie gry znów ręka w polu karnym Liverpoolu. Tym razem sędzia wskazał na wapno. Do siatki ponownie trafił Nainggolan. Piłkarze zabrali piłkę, żeby zacząć grę, bo jeszcze jedna bramka dałaby im dogrywkę.

Ale wtedy arbiter zagwizdał po raz ostatni, a wycieńczeni piłkarze Liverpoolu z ulgą upadali na murawę. The Reds zagrają w finale z Realem Madryt.

Finał będzie rozegrany 26 maja w Kijowie.