Piłkarze Realu Madryt awansowali do półfinału Pucharu Hiszpanii. W rewanżowym meczu ćwierćfinałowym po raz drugi pokonali Espanyol Barcelona 1:0.

Jedyną bramkę spotkania już w 7. minucie zdobył Jese Rodriguez. Goście grali w osłabieniu od 76. minuty, gdy czerwoną kartkę otrzymał Victor Sanchez.

W środę Barcelona powinna dopełnić formalności w meczu na Camp Nou z zespołem Levante, który pokonała na wyjeździe 4:1. Z kolei broniące trofeum Atletico Madryt pojedzie do Bilbao, gdzie będzie bronić jednobramkowej zaliczki (1:0) w spotkaniu z Athletic.

Ostatni rewanżowy mecz 1/4 finału ma być rozegrany w czwartek w Santander, ale piłkarze  trzecioligowego Racingu zagrozili jego bojkotem z powodu zaległości finansowych.