Agnieszka Radwańska gładko awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju tenisowego Australian Open. Rozstawiona z numerem piątym Polka wygrała z Białorusinką Olgą Goworcową 6:0, 7:5. Spotkanie trwało 75 minut.

Radwańska zmierzyła się z 98. w rankingu WTA Goworcową po raz czwarty. Trzy z tych spotkań zakończyły się zwycięstwem krakowianki, która ma także korzystniejszy bilans w meczach na twardej nawierzchni (2-1).

Część czwartkowych spotkań wielkoszlemowej imprezy w Melbourne została decyzją organizatorów przerwana z powodu nasilającego się upału. Mecz Radwańskiej nie był zagrożony, ponieważ rozgrywany był na zadaszonej Hisense Arena. Na nieosłoniętym przed słońcem korcie rywalizował z kolei walczący również o trzecią rundę singla Michał Przysiężny. Urodzony w Zabrzu zawodnik wznowi mecz z Francuzem Stephane'em Robertem, w którym przegrywa 6:7 (3-7), gdy temperatura spadnie.

Najlepszym wynikiem Radwańskiej w Australian Open jest ćwierćfinał, do którego dotarła czterokrotnie - w 2008 roku i w trzech ostatnich edycjach.

W kolejnej rundzie zmierzy się z występującą z numerem 29. Anastazją Pawliuczenkową. Rosjanka będzie pierwszą w tegorocznej edycji imprezy w Melbourne rozstawioną rywalką krakowianki.