Poznań jest kolejnym przystankiem na trasie naszej multimedialnej akcji Twoje Wybory w RMF FM i TVP Info. Jesteśmy w mieście od rana, by rozmawiać z Wami o problemach regionu. Prosimy Was też o pomoc w stworzeniu Paktu dla Wielkopolski!


Gospodarna i porządna Wielkopolska to region o najniższym bezrobociu w Polsce. Autostrada A2 sprawia, że z centrum kraju w stronę Niemiec to ogromne województwo można pokonać bardzo szybko. Ale już ten, kto jedzie nad Bałtyk z południa Polski, trafia na korki. Zjeżdżając z głównych tras można zobaczyć piękne jeziora i ścieżki rowerowe, ale też kopalnie węgla brunatnego i powstające farmy wiatrowe. Wielkopolska rozwija się, ale ma też swoje problemy.

Na jakie aspekty zwracali uwagę mieszkańcy Wielkopolski? Pojawiły się m.in. kwestie zdrowotne - na pierwszym planie jest tam wojewódzki szpital dziecięcy. Nad tą inwestycją samorządowcy debatują od lat, obecnie dotarli do etapu sporu o pieniądze. Słuchacze chcą też, by coś się w końcu stało z niszczejącym szpitalem-widmo w Gnieźnie.

Pomóżcie nam wybrać 5 najważniejszych tematów - znajdą się one w naszym Pakcie dla Wielkopolski! Przekażemy go lokalnym politykom podczas wieczornej debaty.

Debatę Twoje wybory w RMF FM i TVP Info poprowadzą Mariusz Piekarski z RMF FM i Diana Rudnik z TVP Info. Początek spotkania z lokalnymi politykami w czwartek o 18:50 na antenie TVP Info. Obszerną relację z tej dyskusji znajdziecie oczywiście na RMF 24.

Zaproszenie do programu przyjęli:

Ryszard Grobelny, kandydat niezależny

Ryszard Czarnecki, Prawo i Sprawiedliwość

Krystyna Łybacka, Sojusz Lewicy Demokratycznej

Adam Szejnfeld, Platforma Obywatelska

Stanisław Kalemba, Polskie Stronnictwo Ludowe

Cały czas możecie zgłaszać swoje postulaty na Samorządowej Mapie Życzeń

Zobacz mapę prezydenckich pojedynków w największych miastach:

(mn)