Dzięki akcji charytatywnej Lepsze Jutro z RMF FM Szkoła Podstawowa nr 4 w Morągu otrzymała profesjonalną, w pełni wyposażoną pracownię komputerową. Do tej pory w placówce, gdzie uczy się prawie pół tysiąca dzieciaków, było zaledwie 15 komputerów. Nowoczesne klasy powstaną w sumie w pięciu miejscach w Polsce – oprócz Morąga, także w Kluczborku, Boguszowie-Gorcach, Raciechowicach i Bukowinie.

Dzięki akcji charytatywnej Lepsze Jutro z RMF FM Szkoła Podstawowa nr 4 w Morągu otrzymała profesjonalną, w pełni wyposażoną pracownię komputerową. Do tej pory w placówce, gdzie uczy się prawie pół tysiąca dzieciaków, było zaledwie 15 komputerów. Nowoczesne klasy powstaną w sumie w pięciu miejscach w Polsce – oprócz Morąga, także w Kluczborku, Boguszowie-Gorcach, Raciechowicach i Bukowinie.
Lepsze Jutro z RMF FM! Nowoczesna pracownia komputerowa /RMF FM

Nowe komputery, stoliki, krzesła, biurko i komputer dla nauczyciela - tak wygląda teraz jedna z sal na drugim piętrze w Szkole Podstawowej nr 4 w Morągu. Jeszcze przed wakacjami była tam zwykła klasa, a dzieci miały do dyspozycji w szkole zaledwie 15 komputerów. W tej sytuacji przygotowanie planu lekcji dla prawie 500 uczniów było dużym problemem. Zdarzało się, że niektóre dzieci musiały czekać w świetlicy na swoje zajęcia z komputerami. Teraz to się zmieni!

Parterami akcji LEPSZE JUTRO Z RMF FM są Firma Wiśniowski, firma DEFRO i Nowa Szkoła.

"Komputery to przyszłość i rozwój"

W nowej pracowni jest 16 nowoczesnych stanowisk komputerowych. Każde składa się z biurka, krzesła, monitora, myszki i oczywiście komputera. Każdy komputer wyposażony jest w oprogramowanie niezbędne do prowadzenia lekcji.

Jak wiemy, komputery to przyszłość i rozwój, więc jak najwięcej dzieci musi mieć kontakt z informatyką. Kto wie, może jakiś uczeń złapie w tej pracowni bakcyla i jacyś sławni informatycy pojawią się potem dzięki temu - mówi Anna Stępień z "Nowej szkoły". Jest to nowoczesny sprzęt z nowoczesnym oprogramowaniem, szybkim procesorem i na pewno wszystko będzie chodziło płynnie, nawet gry - wyjaśnia Piotr Grzegorzek, odpowiedzialny m.in. za konfigurację komputerów.

"Czekaliśmy na pracownię z utęsknieniem"

Czekaliśmy na pracownię z utęsknieniem, bo do tej pory mieliśmy jedną pracownię 15-osobową i musiała ona spełniać wymogi klas 1-3 i 4-6. Teraz te młodsze klasy będą miały swoją pracownię z komputerami - cieszy się nauczycielka Ewa.

Z nowej pracowni cieszą się także rodzice, którzy w czasie wakacji pomagali malować salę. Później przyszli pomóc w ustawianiu krzeseł, ławek i komputerów. Wszystko po to, by ich pociechy mogły uczyć się w lepszych warunkach niż do tej pory. 

Świetnie to wszystko wygląda. Dzięki tej pracowni uczniowie nie będą musieli późno wracać do domów. Wcześniej było tak, że część dzieci była już z materiałem do przodu, inne musiały nadrabiać. Problematyczne były też przejścia z jednego budynku do drugiego, który jest kawałek stąd, specjalnie na lekcje informatyki - mówi Daniel Woronko, rodzic jednego z uczniów. Wiadomo, że informatyka to przyszłość i warto poznawać ją w komfortowych warunkach - podkreśla.

Bardzo ciężko było nam wcześniej dopasować rozkład zajęć, żeby dzieci nie musiały czekać na świetlicy na zajęcia komputerowe. Teraz będzie inaczej - zauważa Mirosława Groć, nauczycielka nauczania zintegrowanego.


Radosna chwila – przekazanie nowej pracowni!

Profesjonalną pracownię komputerową w szkole podstawowej nr 4 w Morągu oficjalnie i uroczyście otworzyliśmy 7 września! Tuż po godzinie 8 rano, gdy tylko wybrzmiał szkolny dzwonek, drzwi do sali otworzyły się i III c po raz pierwszy mogła zasiąść za nowymi ławkami, w nowych krzesełkach, przed nowymi komputerami.

Wow, ale ładnie. Super. Strasznie fajnie - tak entuzjastycznie reagowała większość uczniów. Na pierwszej lekcji graliśmy w gry matematyczne. Taka nauka i zabawa. Było fajnie, szybko nam przeleciała - opowiadali nam później trzecioklasiści.

Aż chcieliśmy wrócić do szkoły po wakacjach, żeby zobaczyć te komputery. Mam nadzieję, że nauczyciele pozwolą od czasu do czasu w coś pograć, bo to dobry sprzęt - powiedział naszemu reporterowi jeden z uczniów. Nie będziemy musieli też zostawać na "okienkach" w świetlicy, żeby czekać na swoje zajęcia informatyczne. Super, że taka pracownia tutaj powstała - podkreślił.

Gdy tylko skończyły się zajęcia w klasach, przyszedł czas na część "rozrywkową". Z okazji finału akcji charytatywnej Lepsze Jutro z RMF FM szkoła w Morągu przygotowała przepiękny program artystyczny. Wystąpił m.in. szkolny chór.

Ale atrakcji było znacznie więcej. Oprócz występów były prezenty od radia, słodki podarunek - tort w żółtych barwach RMF FM i wata cukrowa... oraz prażona kukurydza.   

Zmieniamy polskie szkoły

Celem naszej charytatywnej akcji Lepsze Jutro z RMF FM jest niesienie pomocy, wsparcia i nadziei tym, którzy najbardziej tego potrzebują. W tym roku dzięki naszemu charytatywnemu projektowi szkoła podstawowa nr 1 w Kluczborku ma już do swojej dyspozycji nową klasę matematyczną. Podstawówka w Bukowinie na Lubelszczyźnie zyska w pełni multimedialną salę językową. W szkole w małopolskich Raciechowicach powstanie profesjonalna pracownia chemiczno-biologiczna. A w niewielkiej szkole podstawowej nr 5 w Boguszowie-Gorcach na Dolnym Śląsku - nowoczesna pracownia polonistyczna.

To już kolejna edycja naszej akcji

Projekt Lepsze Jutro z RMF FM powstał także dzięki Wam. Dwa lata temu z inicjatywy Radia RMF FM pan Grzegorz z mazowieckiego Szydłowca oraz jego dzieci zyskali nowy dom i nowe życie.

Po akcji nasza redakcja dostała od słuchaczy tysiące maili, listów i telefonów. Odezwały się osoby, które chciały pomóc i włączyć się w projekt. Wiele osób prosiło także, by nie poprzestawać na jednej akcji.

W związku z tym RMF FM uruchomił cykliczny projekt charytatywny, w ramach którego, każdego roku pomaga komuś zmienić życie na lepsze. Nie tylko rodzinom pozostającym w trudnej sytuacji, ale też placówkom, które potrzebują wsparcia, takim jak przedszkola, szkoły, domy dziecka czy świetlice środowiskowe.

W ubiegłym roku nasza pomoc trafiła do czterech miejsc w Polsce - powstały tam place zabaw, gry edukacyjne na świeżym powietrzu i ścieżki zdrowia. Dostały je przedszkole w Dobroszycach na Dolnym Śląskuszkoła podstawowa w Zagórzu na Podkarpaciudom dziecka w Olsztynie oraz świetlica w Krzczonowicach w województwie świętokrzyskim. Tam także został wyremontowany budynek dawnej szkoły.

Lepsze Jutro z RMF FM: Wypełnij zgłoszenie i wskaż, komu możemy pomóc!

Projekt Lepsze jutro z RMF FM będziemy kontynuować także w następnych latach, bo wciąż jest wiele osób, które potrzebują naszego wsparcia. Jeśli chcecie zaangażować się w naszą charytatywną akcję - wypełnijcie ankietę i wskażcie osobę, instytucję lub placówkę, która waszym zdaniem zasługuje na Lepsze Jutro!

Na Wasze zgłoszenia czekamy do wiosny. Aby dołączyć do tych, którzy niosą Lepsze Jutro innym - wypełnijcie specjalny formularz na RMF24. 

Aby wypełnić formularz, KLIKNIJCIE TUTAJ <<<