Reklama

Kryzys na Ukrainie. Najnowsze fakty

 • Wczoraj, 27 kwietnia (19:36)
  Głodująca ukraińska pilotka trafi do szpitala

  Ukraińska pilotka Nadija Sawczenko będzie przewieziona z więzienia w Moskwie do szpitala miejskiego z powodu problemów zdrowotnych w wyniku głodówki - poinformował jej adwokat Mark Fejgin. Ma to nastąpić już we wtorek.

 • Niedziela, 26 kwietnia (21:10)
  Putin: Nie żałuję przyłączenia Krymu. To akt dziejowej sprawiedliwości

  "Niczego nie żałuję" - tak prezydent Rosji Władimir Putin mówi o przyłączeniu Krymu do Federacji Rosyjskiej. Ocenił, że był to akt dziejowej sprawiedliwości. Oznajmił również, że celem zachodnich sankcji przeciwko Rosji jest powstrzymanie jej rozwoju. ​Putin mówił o tym wyemitowanym w...

 • Niedziela, 26 kwietnia (20:50)
  Tusk: Misja pokojowa UE na Ukrainie na razie niemożliwa

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk nie widzi obecnie wśród państw unijnych konsensusu w sprawie wysłania na Ukrainę misji pokojowej UE. Mówił o tym w wywiadzie dla ukraińskiej agencji informacyjnej Ukrinform i pierwszego programu telewizji państwowej.

 • Piątek, 24 kwietnia (12:59)
  Harleye i kałasznikowy, czyli „Nocne Wilki” pokazują kły

  „Den”, motocyklista z klubu „Nocne Wilki” nawet nie ukrywa, że czynnie bierze udział w wojnie przeciwko Ukrainie – pisze portal biełsat.news i na dowód pokazuje nagranie wideo.

 • Piątek, 24 kwietnia (10:08)
  Polak w szeregach separatystów. Śledztwo utknęło

  Problemy w śledztwie prowadzonym w sprawie Polaka walczącego w szeregach separatystów w Donbasie. Jak dowiedział się reporter RMF FM, do tej pory polska prokuratura nie wysłała zapowiadanych wniosków o pomoc prawną na Ukrainę i do Wielkiej Brytanii.

 • Czwartek, 23 kwietnia (21:32)
  Coraz trudniejsza sytuacja Polaków w Mariupolu

  Separatyści coraz śmielej atakują okolice położonego na wschodzie Ukrainy Mariupola. W czasie ataków na leżąca na przedmieściach miasta wieś Szyrokino używają czołgów i moździerzy dużego kalibru - mówi Andrzej Iwaszko z Polsko-Ukraińskiego Stowarzyszenia Kulturalnego w tym mieście. "Dziś już...

 • Czwartek, 23 kwietnia (05:16)
  Rosjanie rozmieszczają ciężki sprzęt na wschodzie Ukrainy

  Rosja rozmieszcza na wschodzie Ukrainy, na terenach kontrolowanych przez separatystów, systemy obrony powietrznej - powiedziała rzeczniczka Departamentu Stanu USA Marie Harf. To naruszenie porozumienia z Mińska o zawieszeniu broni.