Reklama

Kryzys na Ukrainie. Najnowsze fakty

 • Dzisiaj, 1 kwietnia (12:30)
  Rosjanie zablokowali nadawanie tatarskiej tv na Krymie

  Rosyjskie władze zablokowały nadawanie jedynej na Krymie tatarskiej telewizji. Kanał ATR, który jawnie występuje przeciwko aneksji i rosyjskiej władzy na półwyspie, oficjalnie musiał wyłączyć nadajniki, bo nie przeszedł procedury rejestracyjnej.

 • Poniedziałek, 30 marca (21:22)
  Raport Niemcowa o Rosjanach walczących na Ukrainie wkrótce będzie gotowy

  Przygotowywany przez Borysa Niemcowa raport o udziale Rosjan w wojnie na Ukrainie będzie gotowy w kwietniu - poinformował współpracownik zabitego niedawno opozycjonisty, Ilja Jaszyn. Według ustaleń Niemcowa, rodzinom zabitych żołnierzy początkowo płacono za milczenie. Odszkodowania te wynosiły 3...

 • Środa, 25 marca (23:50)
  Autobus wjechał na minę, są ofiary

  Trzy osoby zginęły, a co najmniej sześć zostało ciężko rannych po wybuchu miny pod autobusem w rejonie miasta Artemiwsk w obwodzie donieckim na wschodniej Ukrainie. W momencie eksplozji w autobusie było 26 osób.

 • Środa, 25 marca (20:33)
  Putin uhonorował jednostki wojskowe. "Bohaterstwo podczas działań bojowych"

  Prezydent Rosji Władimir Putin nadał elitarny status "gwardyjskich" trzem jednostkom wojskowym: 83. brygadzie desantowo-szturmowej, 11. brygadzie desantowo-szturmowej i 38. pułkowi łączności. To wyróżnienie za bohaterstwo "podczas działań bojowych".

 • Środa, 25 marca (07:44)

  Ukraiński oligarcha Ihor Kołomojski złożył dymisję z funkcji gubernatora obwodu dniepropietrowskiego, a prezydent Ukrainy Petro Poroszenko ją zaakceptował - poinformowała administracja szefa państwa w Kijowie.

 • Wtorek, 24 marca (12:49)
  Rosja: Stan zdrowia Sawczenko nie jest alarmujący

  Federalna Służba Więzienna Rosji twierdzi, że lekarze nie są zaniepokojeni stanem zdrowia ukraińskiej lotniczki Nadii Sawczenko. Kobieta w rosyjskim areszcie prowadzi z przerwami głodówkę od 12 grudnia.

 • Wtorek, 24 marca (05:16)
  USA: "Tak" dla wysłania broni na Ukrainę

  Izba Reprezentantów USA przegłosowała rezolucję nawołującą prezydenta Baracka Obamę do wysłania na Ukrainę broni, która miałaby pomóc w walce władz w Kijowie z prorosyjskimi separatystami. Za głosowało 348 członków Izby, przeciw było 48.