Reklama

Kryzys na Ukrainie. Najnowsze fakty

 • Wczoraj, 29 września (20:26)
  Będą naciskać na Rosję. Merkel: Nie zniesiemy sankcji

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel po spotkaniu w Berlinie z premierem Finlandii Alexandrem Stubbem, opowiedziała za utrzymaniem unijnych sankcji wobec Rosji. To pozwoli, jej zdaniem, na kontynuowanie presji na władze na Kremlu.

 • Wczoraj, 29 września (16:45)
  Rusłana Łyżyczko: Putin stop! Potrzebujemy pokoju

  Przedstawiciele ukraińskiego ruchu społecznego Euromajdanu odebrali w Gdańsku Nagrodę Lecha Wałęsy za "konsekwencję i determinację tysięcy mieszkańców Ukrainy, którzy mimo ryzyka wyrazili swoje proeuropejskie i prodemokratyczne marzenia". To międzynarodowe wyróżnienie przyznawane...

 • Wczoraj, 29 września (11:53)
  Ukraina: Ostrzelany transporter, zginęło 7 wojskowych

  Siedmiu ukraińskich wojskowych zginęło w ostrzelanym przez rebeliancki czołg transporterze opancerzonym. Do zdarzenia doszło w Donbasie na wschodzie kraju - poinformował doradca prezydenta Ukrainy Jurij Biriukow.

 • Wczoraj, 29 września (06:58)
  Poroszenko: Ukraina nie będzie państwem federalnym

  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko stanowczo odrzuca możliwość federalizacji swojego kraju. "Ukraina pozostanie państwem unitarnym" - podkreślił w wywiadzie dla ukraińskiej telewizji 1+1.

 • Wczoraj, 29 września (05:59)
  W Charkowie obalono pomnik Lenina

  W Charkowie na północnym wschodzie Ukrainy obalono wieczorem pomnik wodza bolszewickiej rewolucji Włodzimierza Lenina. Pomnik stojący na głównym placu tego prawie półtoramilionowego miasta, Majdanie Swobody, obalano około czterech godzin.

 • Niedziela, 28 września (14:20)

  Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy informuje o postępach w rozmowach na temat utworzenia strefy buforowej na wschodzie kraju. Jednak podkreśliła, że niektóre grupy prorosyjskich bojowników nie podporządkowują się niczyim rozkazom.

 • Niedziela, 28 września (12:45)
  Ławrow: Stosunki Rosja-USA wymagają "resetu 2"

  Stosunki Rosji z USA wymagają nowej polityki – „resetu 2” – oświadczył w rozmowie z Kanałem 5. rosyjskiej telewizji Siergiej Ławrow. Według szefa rosyjskiego MSZ Moskwa nie jest zainteresowana - jak to określił - dalszą "wojną sankcji".