Reklama

Kryzys na Ukrainie. Najnowsze fakty

 • 1 godz. 53 minuty temu
  Krwawy bilans konfliktu na Ukrainie. Tysiące ofiar

  Już 3,5 tys. osób zginęło w czasie konfliktu na Ukrainie. Najnowsze dane przedstawił zastępca sekretarza generalnego ONZ ds. praw człowieka Ivan Szimonović. Bilans uwzględnia ofiary zestrzelenia malezyjskiego samolotu.

 • Dzisiaj, 23 września (16:33)
  Rosja zaciera ślady interwencji zbrojnej na Ukrainie

  Francuski wywiad wojskowy stworzył w Kijowie rozbudowany sztab o nazwie „Task Force Rosja” – ujawnia renomowany nadsekwański portal „Intelligence Online”. W specjalnym raporcie sztabu można przeczytać, w jaki sposób Rosja zaciera ślady swoich działań zbrojnych na wschodzie Ukrainy.

 • Dzisiaj, 23 września (13:04)
  "Kommiersant": UE za tydzień uchyli sankcje

  "30 września Europa zacznie wycofywać się z sankcji" - prognozuje rosyjski "Kommiersant". Według dziennika, warunkiem ich zniesienia jest rozejm na Ukrainie. Gazeta powołuje się na informatorów z samej Unii Europejskiej.

 • Dzisiaj, 23 września (11:05)
  Władimir Kliczko dla RMF FM: "Nie wierzcie rosyjskiej propagandzie!"

  "Chciałbym podziękować wszystkim Polakom za wsparcie, jakiego w ostatnich miesiącach udzielili Ukrainie. Poparliście nas jako pierwsi w Europie i będziemy o tym zawsze pamiętać" - mówi w RMF FM Władimir Kliczko. Bokserski mistrz świata wagi ciężkiej, w rozmowie z dziennikarzem RMF FM...

 • Dzisiaj, 23 września (10:03)
  Moskwa zapowiada wzmocnienie systemu kontroli granicznych w Unii Celnej

  80 transportów towarów objętych embargiem, które próbowały wjechać do Rosji z Białorusi, zawróciła w ciągu miesiąca rosyjska służba celna. Moskwa ostrzega Mińsk i zapowiada wzmocnienie systemu kontroli granicznych w Unii Celnej.

 • Niedziela, 21 września (21:14)
  Poroszenko: Separatyści będą oddzieleni od reszty kraju

  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko oświadczył, że bez uchwalenia przez ukraiński parlament ustaw o specjalnym statusie Donbasu i bez uwolnienia separatystów od odpowiedzialności karnej, jego kraj mógłby zostać oskarżony o zerwanie procesu pokojowego.

 • Niedziela, 21 września (18:03)
  Chodorkowski: W Rosji dojdzie do rozlewu krwi

  Rosyjski biznesmen i krytyk Kremla Michaił Chodorkowski ostrzegł w wywiadzie dla niemieckiego tygodnika "Der Spiegel", że im dłużej Władimir Putin pozostaje u władzy w Rosji, tym bardziej prawdopodobne jest powstanie narodowe grożące rozlewem krwi. "Putin będzie kroczył aż do...