Reklama

Kryzys na Ukrainie. Najnowsze fakty

 • Dzisiaj, 31 października (11:48)
  Skandal z rosyjskim aktorem. Ostrzeliwał pozycje Ukraińców

  Rosyjski aktor w Doniecku ostrzeliwuje z karabinu maszynowego pozycje ukraińskich żołnierzy. Na głowie ma hełm z napisem "Prasa". Ukraińskie władze już rozpoczęły śledztwo w tej sprawie.

 • Dzisiaj, 31 października (09:50)
  Kolumna z rosyjską pomocą w Ługańsku

  Licząca 50 pojazdów kolumna rosyjskiego Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych z pomocą humanitarną dla wschodniej Ukrainy dotarła do Ługańska - twierdzi agencja TASS. Według niej do najbardziej potrzebujących trafi 500 ton pomocy.

 • Dzisiaj, 31 października (05:27)
  Hollande i Merkel zadowoleni z rosyjsko-ukraińskiego porozumienia gazowego

  Prezydent Francji Francois Hollande i kanclerz Niemiec Angela Merkel z zadowoleniem przyjęli porozumienie ws. dostaw rosyjskiego gazu na Ukrainę. Opowiedzieli się też za politycznym rozwiązaniem kryzysu na Ukrainie.

 • Wczoraj, 30 października (23:41)
  Jest porozumienie ws. dostaw gazu na Ukrainę

  Przedstawiciele Komisji Europejskiej, Rosji i Ukrainy podpisali w Brukseli porozumienie ws. warunków dostaw gazu dla Ukrainy przez okres zimowy do końca marca 2015 r.Trójstronne rozmowy z udziałem komisarza ds. energii Guenthera Oettingera, ministra energetyki Ukrainy Jurija Prodana, ministra...

 • Wczoraj, 30 października (12:39)
  Pół miliarda dla firm, które straciły na rosyjskim embargu

  500 mln zł ma trafić do firm, które straciły na blokadzie eksportu polskich towarów do Rosji - poinformował resort pracy i polityki społecznej. Będą to dopłaty do wynagrodzeń i szkoleń pracowników oraz opłaty składek na ZUS.

 • Wczoraj, 30 października (10:07)
  Co z Mistralami dla Rosji? Francja niezdecydowana

  Warunki przekazania Rosji przez Francję pierwszego okrętu desantowego typu Mistral obecnie "nie zostały spełnione" - twierdzi francuski minister finansów Michel Sapin. "Jakie to są warunki? Żeby na Ukrainie zapanowała sytuacja zmierzająca do normalizacji, umożliwiająca odprężenie i...

 • Środa, 29 października (17:16)
  Francja dostarczy Rosji Mistrala w połowie listopada

  Rosja otrzymała od Francji informację w sprawie odebrania 14 listopada pierwszego okrętu desantowego typu Mistral o nazwie "Władywostok". Informację przekazał wicepremier Rosji Dmitrij Rogozin, cytowany przez agencję RIA Nowosti.