Reklama

 • Kraków: Wysadzony bankomat

  Środa, 8 stycznia 2014 (05:58)

  Krakowska policja poszukuje sprawców, którzy w nocy wysadzili bankomat przy Kobierzyńskiej. Informację o tej sprawie dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

  Zdjęcie

  Policja nie ujawnia, czy sprawcom udało się ukraść pieniądze
  /Maciej Grzyb /RMF FM

  Policja nie informuje, czy sprawcy lub sprawcom udało się ukraść pieniądze z bankomatu.

  Ulica Kobierzyńska przez kilka godzin była zablokowana. Przed godz. 6 ruch samochodów i autobusów komunikacji miejskiej na Kobierzyńskiej został przywrócony.

  W ubiegłym miesiącu krakowscy policjanci zatrzymali 32-latka, który w Borku Fałęckim wysadził bankomat i skradł z niego kasetę z pieniędzmi. Podejrzany nie był do tej pory karany. Za zrabowaną gotówkę chciał spłacić swoje długi.

  Według ustaleń śledczych, sprawca zaraz po wybuchu szybko odjechał zostawiając na miejscu przestępstwa przedmioty, które posłużyły do wywołania detonacji oraz siekierę. Policjanci szybko znaleźli samochód bez numerów rejestracyjnych. Następnie zatrzymali 32-letniego mieszkańca Krakowa. W jego mieszkaniu odnaleziono rzeczy świadczące o przygotowaniach do kradzieży.

  Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem, za co może mu grozić do 10 lat więzienia.

  Krakowianin nie był do tej pory karany. Jak przyznał, prowadząc firmę handlową popadł w długi i nie miał innych pomysłów na zdobycie pieniędzy. Skradzione pieniądze zostały przez niego natychmiast przelane na konta wierzycieli.

  Zdjęcie

  Tak wygląda wysadzony bankomat /Maciej Grzyb /RMF FM
  Tak wygląda wysadzony bankomat
  /Maciej Grzyb /RMF FM

  (mpw)

  Artykuł pochodzi z kategorii: Gorąca linia RMF FM

Skomentuj artykuł: Kraków: Wysadzony bankomat

Wasze komentarze (32)

Dodaj komentarz
Majka

~Majka -

Pan Sikorski każe wracać Polakom, a po co . Polak aby zrobił zakupy to najpierw musi jakoś zdobyć pieniążki .Prosili Polaków aby wracali do kraju,ale po co.Jak 5 lat temu nie było pracy dla młodych tak jest i dzisiaj.Jak nie masz tatusia na stołku to żadnej pracy nie znajdziesz.I co pan na to PANIE TUSKU.

emeryt

~emeryt -

No ale niedawno policja uchwaliła się, że zatrzymali trzech kolo, którzy chcieli się pobić i mieli meczety - pod publikę info, a w tym przypadku trzeba było zapobiegać ........no i mam prośbe do mediów aby pisać o wszystkich zdarzeniach w Krakowie, a nie wybiórczo bo wtedy przynajmniej mieszkańcy będą wiedzieli gdzie i co się dzieje to mogliby zwrócić większą uwagę na osoby podejrzewane @

PG

~PG -

nie ma co sie dziwic jak pracy brak i za jakie pieniadze my pracujemy.....

Nikita

~Nikita -

Kołodziejski kraj po zamknięciu firym przyznali zasiłek 650 zł mam utrzymać dom i nie 3 dzieci. Paranoja

endriu

~endriu -

z naszym rządem powinni tak zrobić

Miły

~Miły -

No bo jak żyć za 1200 zł...

SemaForek

~SemaForek -

Nie pochlebiam człowiekowi, ale przynajmniej miał konkretny cel. Nie chciał za to kupować BMW ze skórą tylko rozliczyć się z długów. Chwała mu za to! Nasuwa się w tym miejscu oczywiste pytanie, powracające jak bumerang: "jak żyć Panie Premierze"?

kit

~kit -

No to teraz zacznie się masowe wysadzanie bankomatów!!

boczek

~boczek -

Pewnie nie nadawał się do prowadzenia firmy, albo za bardzo kombinował, ale tego się nie dowiemy, bo to już nie jest tak bardzo elektryzujące, żeby opisać w mediach. Skoro tak szybko go złapali, to z planowaniem miał ogromne problemy, więc wszystko możliwe. Mógł się równie dobrze tłumaczyć, że nie miał na operację dla schorowanej babci, bo co to za różnica. Zawsze znajdzie się grupa łosi, która da poklask takim przestępcom.

///

~/// -

Wybuch było słychać mniej więcej o godzinie 3-4. Był dość donośny. Myśleliśmy, że ktoś jeszcze dogorywa po sylwestrze. ;) Zablokowali nam Fresha, jak tu teraz robić zakupy?