Reklama

 • Kraków: Wysadzony bankomat

  Środa, 8 stycznia 2014 (05:58)

  Krakowska policja poszukuje sprawców, którzy w nocy wysadzili bankomat przy Kobierzyńskiej. Informację o tej sprawie dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

  Zdjęcie

  Policja nie ujawnia, czy sprawcom udało się ukraść pieniądze
  /Maciej Grzyb /RMF FM

  Policja nie informuje, czy sprawcy lub sprawcom udało się ukraść pieniądze z bankomatu.

  Ulica Kobierzyńska przez kilka godzin była zablokowana. Przed godz. 6 ruch samochodów i autobusów komunikacji miejskiej na Kobierzyńskiej został przywrócony.

  W ubiegłym miesiącu krakowscy policjanci zatrzymali 32-latka, który w Borku Fałęckim wysadził bankomat i skradł z niego kasetę z pieniędzmi. Podejrzany nie był do tej pory karany. Za zrabowaną gotówkę chciał spłacić swoje długi.

  Według ustaleń śledczych, sprawca zaraz po wybuchu szybko odjechał zostawiając na miejscu przestępstwa przedmioty, które posłużyły do wywołania detonacji oraz siekierę. Policjanci szybko znaleźli samochód bez numerów rejestracyjnych. Następnie zatrzymali 32-letniego mieszkańca Krakowa. W jego mieszkaniu odnaleziono rzeczy świadczące o przygotowaniach do kradzieży.

  Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem, za co może mu grozić do 10 lat więzienia.

  Krakowianin nie był do tej pory karany. Jak przyznał, prowadząc firmę handlową popadł w długi i nie miał innych pomysłów na zdobycie pieniędzy. Skradzione pieniądze zostały przez niego natychmiast przelane na konta wierzycieli.

  Zdjęcie

  Tak wygląda wysadzony bankomat /Maciej Grzyb /RMF FM
  Tak wygląda wysadzony bankomat
  /Maciej Grzyb /RMF FM

  (mpw)

  Artykuł pochodzi z kategorii: Gorąca linia RMF FM

Skomentuj artykuł: Kraków: Wysadzony bankomat

Wasze komentarze: 32,

przeczytane przez: 48 osób Dodaj komentarz