Reklama

Tylko w RMF 24

 • Poniedziałek, 15 września (20:35)

  Pokazem filmu "Potop Redivivus" - zrekonstruowanego cyfrowo i na nowo zmontowanego filmu Jerzego Hoffmana - rozpoczął się 39. Festiwal Filmowy w Gdyni. W tym roku o główną nagrodę festiwalu - Złote Lwy - walczyć będzie 13 filmów.

 • Sobota, 13 września (16:36)

  Ok. 15 tys. oranżystów - szkockich i północnoirlandzkich protestantów, zdecydowanie sprzeciwiających się rozpadowi Wielkiej Brytanii, przemaszerowało ulicami szkockiej stolicy, Edynburga. Z melonikami na głowach, przepasani charakterystycznymi, pomarańczowymi szarfami, lojaliści ze Szkocji i Irlandii Północnej przeszli w pochodzie przez centrum miasta pod hasłem "Dumni, że jesteśmy Brytyjczykami".

 • Piątek, 12 września (13:40)

  Słynna krakowska Cricoteka ma nową siedzibę. Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora przeniósł się do Podgórza czyli na drugi brzeg Wisły. Ten wyjątkowy budynek sam w sobie jest dziełem sztuki. Cricoteka to połączenie dwóch budynków. Starej, wyremontowanej elektrowni i nowoczesnej, zawieszonej nad nią konstrukcji w kształcie litery Y. . 4-ro piętrowy budynek sprawa wrażenie jakby przykrywał mniejsza budowlę co ma nawiązywać do kantorowskiej fascynacji opakowywania a także odsłaniani detali. Są tutaj także dwie architektoniczne ciekawostki. Pierwsza to olbrzymie lustro wiszące od spodu nowego budynku. Odbijają się w nim dachy i ludzie stojący poniżej. Drugi element to elewacja.

 • Czwartek, 11 września (12:26)

  2-krotny mistrz olimpijski Kamil Stoch wskoczył na wyższy poziom pomagania. 11 września w Krakowie razem z grupą wolontariuszy nasz najlepszy skoczek narciarski ćwiczył na siłowni technikę skoków narciarskich. Mają oni pomagać najuboższym rodzinom. Jednocześnie Kamil uroczyście został ogłoszony nowym ambasadorem Szlachetnej Paczki.

 • Wtorek, 9 września (18:55)

  Około 20 kilometrów ma korek na autostradzie A4 przez Wrocławiem od strony Katowic. W okolicach węzła Krajków zderzyły się cztery ciężarówki. Jedna osoba zginęła w tym wypadku. Zdjęcia z miejsca wypadku dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

 • Poniedziałek, 8 września (16:11)

  Mimo że do świąt Bożego Narodzenia pozostało jeszcze 106 dni, w Stanach Zjednoczonych już czuć świąteczny klimat. W Waszyngtonie handlowcy już myślą o Bożym Narodzeniu i zaczynają walkę o klienta. Zdjęcia zrobił nasz korespondent w USA Paweł Żuchowski.

 • Poniedziałek, 8 września (14:25)

  Poczet królów polskich to zbiór 44 rysunków Jana Matejki. Od środy oryginały będzie można podziwiać w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Poczet królów polskich pokazywany jest bardzo rzadko. Ostatnio we Wrocławiu był prezentowany blisko 10 lat temu.

 • Niedziela, 7 września (17:08)

  Dzisiejszy mecz z Gibraltarem odbędzie się w położonym pod miejscowością Faro w Portugalii obiekcie Euro 2004 o pojemności 30 tys. Za pośrednictwem PZPN sprzedano jednak zaledwie 170 wejściówek. "Spodziewamy się od 700 do 800 kibiców obu drużyn. Mam nadzieję, że ta liczba będzie większa. Jednak nasi kibice mają utrudnione zadanie, ponieważ mecz nie jest rozgrywany w kraju " - poinformował Maico da Silva z gibraltarskiej federacji.

 • Sobota, 6 września (13:13)

  Kilkuset pacjentów po zawale wystartowało w Krynicy Zdroju w II Marszu Nordic Walking "Przegonić zawał". Jak się rozgrzać i jak ruszać, by być zdrowym pokazywała nasza mistrzyni olimpijska, Justyna Kowalczyk. "Ruch to zdrowie" - powtarzali reporterowi RMF FM uczestnicy drugiego marszu nordic walking dla pacjentów po zawałach.

 • Sobota, 6 września (12:47)

  Uczestnicy "Biegu 7 Dolin", czyli ultramaratonu na 100 km wyruszyli na trasę o godzinie 3 w nocy. Zawodników dopingował były chodziarz Robert Korzeniowski. Marcin Świerc jako pierwszy wbiegł na metę ultramaratonu górskiego w Krynicy Zdroju. Przebiegł 100 km w nieco ponad 9 godzin.