Reklama

Tylko w RMF 24

 • Czwartek, 27 listopada (16:18)

  Koniec remontu fasady Dworu Artusa - jednego z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Gdańska. Prace konserwatorskie trwały pół roku. Mają zabezpieczyć frontową ścianę na najbliższe 20 lat.

 • Środa, 26 listopada (14:45)

  Część archiwum legendarnego Batalionu "Parasol" trafiła dziś do Muzeum Powstania Warszawskiego. Wykazy kryptonimów, materiały wywiadowcze, rysopisy funkcjonariuszy Gestapo czy meldunki przeleżały 70 lat pod podłogą mieszkania na stołecznej Ochocie. Właściciele lokalu odkryli je przypadkiem.

 • Środa, 26 listopada (13:14)

  Obrońcy praw zwierząt protestują przed Sejmem w Warszawie. Chcą, aby posłowie zmienili ustawę o ochronie zwierząt doświadczalnych i przyjęli wszystkie zgłoszone poprawki. Ustawa od kilku miesięcy wzbudza spore kontrowersje. Znalazł się w niej m.in. zapis zezwalający na podcinanie zwierzętom strun głosowych - tak, aby nie mogły wydawać żadnych odgłosów podczas testów.

 • Środa, 26 listopada (06:35)

  Do wybuchu gazu doszło w pięciopiętrowym bloku w Bytomiu. 8 osób zostało rannych. Wśród poszkodowanych jest dziecko.

 • Wtorek, 25 listopada (15:22)

  Już wiadomo jak będzie wyglądać Muzeum Polskiej Wódki, którego otwarcie zaplanowano na 2017 rok w Centrum Koneser na warszawskiej Pradze Północ. "To będzie wystawa działająca na wszystkie zmysły" - mówi w RMF FM Mirosław Nizio główny architekt pracowni odpowiedzialnej za projekt muzeum. "To nie tylko wzrok, ale też na przykład smak i zapach, bo poczujemy lekko słodki zapach gorzelni" - dodaje Nizio.

 • Wtorek, 25 listopada (06:28)

  "Nie ma sprawiedliwości, nie ma pokoju!" - z takim hasłem setki osób protestują na ulicach amerykańskiego Ferguson. Zamieszki wybuchły po tym, jak ława przysięgłych uznała, że nie ma podstaw, by oskarżyć białego policjanta, który w sierpniu zastrzelił czarnoskórego nieuzbrojonego 18-latka. Manifestacja rozpoczęła się także przed Białym Domem w Waszyngtonie. Prezydent USA Barack Obama zaapelował o zachowanie spokoju.

 • Niedziela, 23 listopada (09:49)

  Autokar należący do firmy Star Turist z Olsztyna z ok. 70 pasażerami na pokładzie miał wypadek na autostradzie A10 w okolicy Berlina. 22 osobom udzielono pomocy medycznej, 11 jest ciężko rannych.

 • Sobota, 22 listopada (15:31)

  Anna Mucha w składzie węgla to niecodzienny widok. W sobotę o poranku pakowała węgiel, który znalazł się na liście podstawowych potrzeb samotnej matki z województwa mazowieckiego. Aktorka w ten sposób dołączyła do SZLACHETNEJ PACZKI i rozpoczęła kompletowanie prezentu dla potrzebującej rodziny.

 • Sobota, 22 listopada (11:07)

  We wszystkich miastach wojewódzkich zorganizowano Marsze SZLACHETNEJ PACZKI! To symboliczny początek czternastej edycji. Każdy może wybrać jedną z rodzin i specjalnie dla niej przygotować paczkę, czyli konkretną pomoc. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! - to hasło przyświeca Paczce na co dzień.

 • Czwartek, 20 listopada (09:39)

  W dzielnicy na południu Buffalo, w stanie Nowy Jork, po nocnej burzy wiele domów i ulic zostało pokrytych kilkumetrową warstwą śniegu. Pogoda w Stanach Zjednoczonych to tzw. efekt jezior - zimny front, któremu towarzyszą silne wiatry, przechodzące nad cieplejszymi Wielkimi Jeziorami. Z powodu śnieżyc i rekordowo niskich temperatur zginęło już siedem osób. Wielu mieszkańców regionu przez śnieg nie dotarło do pracy, a często wręcz nie było w stanie opuścić domu czy samochodu.