Reklama

Tylko w RMF 24

 • 1 godz. 14 minut temu

  Warszawa - to kolejny przystanek naszego choinkowego konwoju. Tysiąc pachnących drzewek rozdajemy dziś przed Pałacem Kultury i Nauki.

 • Dzisiaj, 18 grudnia (09:37)

  Specjalny konwój z pomocą humanitarną dla mieszkańców wschodniej Ukrainy oczekuje na przekroczenie polsko-ukraińskiej granicy, na przejściu granicznym Dorohusk-Jagodzin (woj. lubelskie). 36 ciężarówek wiezie do Charkowa 150 ton ładunku, m.in. żywność i środki higieniczne. Jest to akcja MSZ we współpracy z Państwową Strażą Pożarną oraz organizacjami pozarządowymi w Polsce.

 • Wczoraj, 17 grudnia (19:42)

  36 ciężarówek i 150 ton darów - jedzie w konwoju humanitarnym z Warszawy do Charkowa na Ukrainie. W trasę wyruszyło 73 strażaków. Jak mówią, pojadą 1200 km w głąb Ukrainy. „Będą tam czekać na nas odpowiednie służby. Będziemy jechać 24 godziny. Kierowcy będą się zmieniać” – mówią strażacy, z którymi rozmawiała Magdalena Gawlik.

 • Wtorek, 16 grudnia (10:32)

  Gdynia - to kolejny przystanek naszego choinkowego konwoju. Z pachnącymi drzewkami jesteśmy na Was na Skwerze Kościuszki!

 • Wtorek, 9 grudnia (09:45)

  Jedna już jest na lądzie, druga wciąż czeka na rozładunek. Od rana w porcie w Gdyni trwał rozładunek ogromnej suwnicy służącej do przenoszenia kontenerów. Dwie takie maszyny przypłynęły do Polski na statku z Chin.

 • Sobota, 6 grudnia (12:52)

  Wielki Pochód Elfów przemaszerował dziś przez centrum Poznania. Dzieci z poznańskich szkół i przedszkoli przeszły sprzed Centrum Kultury Zamek na Plac Wolności hałasując bębenkami, tamburynami i grzechotkami, szykując się na przybycie do stolicy Wielkopolski prawdziwego Świętego Mikołaja z Rovaniemi. Mikołaj z Finlandii zawita do Poznania 14 grudnia.

 • Sobota, 6 grudnia (11:47)

  Mikołajkowy prezent od RMF FM - audiobook "Przetwory. Opowieść pasteryzowana na mokro" - trafił w ręce małych pacjentów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. W rozdawaniu bajek pomagali naszej reporterce Annie Kropaczek bohaterowie słuchowiska: Panna Goździkówna, Sól-Ból Jerzy i Chili Nożownik. Na spotkanie zawitał też najprawdziwszy Święty Mikołaj!

 • Sobota, 6 grudnia (11:23)

  Pół miliona ludzi musiało opuścić swoje domy z zagrożonych powodzią i osunięciami ziemi terenów w środkowej części Filipin, w związku ze zbliżającym się do wschodnich wybrzeży tego kraju tajfunem Hagupit. Amerykańskie agencje szacują, że tajfun uderzy najpierw w znajdującą się na środkowym wschodzie kraju prowincję Samar Wschodni i następnie zmieni kierunek na północno-zachodni. Żywioł dotknie też południową część stolicy kraju, Manilii, którą zamieszkuje ponad 12 milionów ludzi.

 • Sobota, 6 grudnia (08:15)

  Konwój ze szczątkami samolotu Boeing 777 malezyjskich linii lotniczych opuszcza polsko-ukraińskie przejście graniczne w Korczowej, nocą 5 bm. Maszyna należąca do Malaysia Airlines 17 lipca br. została zestrzelona najprawdopodobniej rakietą ziemia-powietrze odpaloną z terenów opanowanych przez prorosyjskich separatystów w obwodzie donieckim na Ukrainie. Łącznie zginęło 298 osób, w tym 193 obywateli Holandii, 43 Malezyjczyków i 38 Australijczyków. Transport, ze względu na gabaryty, może przemieszczać się przez Polskę tylko nocą. Cztery ciężarówki z pozostałościami samolotu jadą do Holandii.

 • Piątek, 5 grudnia (21:32)

  Mikołajowe bajkowe prezenty od RMF FM - już rozdane we Wrocławiu i Legnicy. W tym pierwszym mieście smakowite słuchowisko według tekstu Grzegorza Kaspedke trafiło do najmłodszych pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. W Legnicy zaś audiobooki trafiły do szpitalnej biblioteki, gdzie dzieciaki będą mogły słuchać ich przez kilka najbliższych lat. Czytelnia ma też przenośne urządzenia, dlatego dzieci będą mogły słuchać bajki w łóżkach. Słuchowisko otrzymały również dzieci, które były na oddziale pediatrycznym.