Reklama

Tylko w RMF 24

 • Środa, 20 sierpnia (15:36)

  Koniec Majdanu Niepodległości w centrum Kijowa. Równo pół roku po masakrze, w której zginęła tam setka osób, trwa generalne sprzątanie ukraińskiej stolicy. Po barykadach nie ma już śladu.

 • Środa, 20 sierpnia (00:00)

  Na PGE Arenie odbył się koncert amerykańskiego artysty Justina Timberlake'a! Show oglądało prawie 42 tys. widzów. Muzyk swój występ rozpoczął od piosenki "Pusher Love Girl" z płyty "The 20/20 Experience". Kolejny na liście był utwór "Rock Your Body" - przebój z 2003 roku, czyli sprzed 11 lat!

 • Niedziela, 17 sierpnia (10:41)

  Minutę trwa objechanie największego ronda w Polsce. Skrzyżowanie znajduje się w Głogowie na Dolnym Śląsku. Wysepka ronda ma ponad 5 hektarów, a jego obwód wynosi blisko 850 metrów. Na środku znajduje się park, wcześniej istniał tutaj cmentarz.

 • Sobota, 16 sierpnia (12:03)

  Blisko 300 zabytkowych pojazdów zjechało do Zamku Topacz pod Wrocławiem. Najstarsze auta pochodzą z 1886 roku. Obok nich zaparkowały również kultowe motocykle. To jeden z największych zlotów miłośników oldtimerów w Polsce. Zabytkowe auto pod Wrocławiem można podziwiać do jutra.

 • Sobota, 16 sierpnia (09:50)

  Choć współczesne statki korzystają z systemu GPS i zaawansowanej elektroniki, one wciąż stoją na posterunku. Niezawodne i niezmienne od lat. Na polskim wybrzeżu Bałtyku jest 15 latarni morskich. Najstarsza z Jarosławia ma prawie 180 lat, najmłodszą wybudowano w Gdańsku zaledwie 30 lat temu.

 • Czwartek, 14 sierpnia (11:34)

  Baczność. Armia świętuje. Pokazy sprzętu wojskowego, koncert Orkiestry Wojsk Lądowych i uroczysty apel. Żołnierze z Dolnego Śląska już dziś rozpoczynają świętowanie przypadającego na jutro święta Wojska Polskiego.. Największym zainteresowaniem cieszy się opancerzony hammer i strój sapera. Na wrocławskim Rynku do 14:00 można oglądać sprzęt wojskowy. W samo południe na Placu Gołębim zaplanowano uroczysty apel. Orkiestra zagra godzinę później.

 • Czwartek, 14 sierpnia (11:11)

  Nocna nawałnica w Małopolsce uszkodziła co najmniej 20 budynków. Połamanych jest też wiele drzew. Największe straty wichura wyrządziła w rejonie Nowego Sącza, Starego Sącza i Korzennej. Strażacy interweniowali ponad 100 razy. Przez całą noc usuwali z dróg połamane drzewa i konary oraz zabezpieczali folią uszkodzone budynki.

 • Poniedziałek, 11 sierpnia (10:49)

  Krakowska straż miejska jako pierwsza w Polsce rozdaje opaski identyfikujące dzieci. Opaski są w dwóch kolorach: różowym dla dziewczynek i niebieskim dla chłopców. Pomogą one rodzicom odnaleźć zagubioną w tłumie pociechę. Tylko w Krakowie w sezonie turystycznym gubi się 50 dzieci.

 • Niedziela, 10 sierpnia (16:56)

  Waży ponad tonę i mierzy niemal 4,5 metra wysokości - to replika słynnej bursztynowej komnaty. Odtworzone dzieło jubilerskich artystów, powstałe z żywic i wosków, można podziwiać w Wieluniu w Łódzkiem. Trwa tam Europejskie Święto Bursztynu.

 • Niedziela, 10 sierpnia (08:53)

  To przyrodniczy ewenement. Plaża w Świnoujściu jest prawdopodobnie najpiękniejszą, a na pewno najszerszą plażą nad Bałtykiem. To nawet 160 metrów drobniutkiego i miękkiego piachu, nanoszonego tu przez morskie fale.