Reklama

Tylko w RMF 24

 • Dzisiaj, 16 kwietnia (08:07)

  Nawrót zimy pod Tatrami. Od rana w Zakopanem i w Tatrach intensywnie pada śnieg. Na Kasprowym Wierchu jego pokrywa ma 82 cm grubości. W Zakopanem leży kilka centymetrów śniegu i nadal go przybywa. Na kwitnących drzewach śnieg utworzył okiść uginając gałęzie, które mogą się łamać. Według zapowiedzi synoptyków, opady śniegu na Podhalu mogą utrzymać do jutra.

 • Poniedziałek, 14 kwietnia (12:58)

  Policjanci z Olsztyna zatrzymali pięciu mężczyzn odpowiedzialnych za wysadzenie i kradzież pieniędzy z dwóch bankomatów w Olsztynie. To mieszkańcy miasta w wieku od 31 do 34 lat. Niektórzy byli ze sobą spokrewnieni.

 • Niedziela, 13 kwietnia (20:47)

  Policyjni technicy, prokurator oraz strażacy prowadzą oględziny jachtu Atlanta. W jego pożarze na kanale Cieplicówka koło Elbląga zginęło czterech żeglarzy. Według świadków, jacht płynął kanałem łączącym rzekę Nogat z Zalewem Wiślanym. Płynący nim żeglarze najprawdopodobniej nie złożyli masztu i w pewnej chwili ten zahaczył o linię energetyczną wysokiego napięcia i doszło do pożaru.

 • Niedziela, 13 kwietnia (17:45)

  Kto ma odrobinę talentu, trochę wolnego czasu i duuuużo cierpliwości wielkanocny stół może ozdobić pisankami rzeźbionymi. Jak zdradziła naszej reporterce Emilia Niemyt z Łobza, wykonuje się je z wydmuszek jaj gęsich za pomocą wiertarki o cienkich wiertłach. Między innymi pisanki, ale też palmy można podziwiać podczas jarmarku wielkanocnego zwanego Łobeską Babą Wielkanocną.

 • Niedziela, 13 kwietnia (15:14)

  W Mamerkach na Mazurach, gdzie znajduje się jeden z najlepiej zachowanych w Polce kompleksów bunkrów niemieckich, pojawił się U-96 - najpopularniejszy niemiecki u-boot.

 • Niedziela, 13 kwietnia (11:49)

  Wrak samochodu, którym pod Chełmnem w Kujawsko-Pomorskiem rozbiło się 9 nastolatków, został już ściągnięty z drogi. Teraz jest badany na policyjnym parkingu.

 • Niedziela, 13 kwietnia (10:54)

  Siedem osób zginęło, a dwie zostały ranne w nocnym wypadku w miejscowości Klamry koło Chełmna (woj. kujawsko-pomorskie). Samochód osobowy wypadł z drogi na łuku i uderzył bokiem w drzewo. Większość ofiar to młodzi ludzie w wieku 16 i 17 lat. Kierowca nie miał prawa jazdy.

 • Niedziela, 13 kwietnia (08:07)

  Strażacy walczą z pożarem lasu, który zniszczył około 150 domów i okrył dymem miasto Valparaiso, w środkowej części Chile - podały tamtejsze władze. Trwa ewakuacja ludności.

 • Niedziela, 13 kwietnia (08:00)

  Polacy zgłosili się misji, której celem jest kolonizacja Marsa. Ludzie, którzy zostaną ostatecznie zakwalifikowani mogą już nigdy nie wrócić na Ziemię. Nasi dziennikarze rozmawiali z dwoma z kandydatów.

 • Sobota, 12 kwietnia (15:00)

  Zoo w Zamościu to jedyny ogród zoologiczny po prawej stronie Wisły, do tego ma prawie 100 lat. Jeszcze kilka lat temu groziło mu zamknięcie, bo kilkudziesięcioletnie klatki i wybiegi nie spełniały norm. Było ciemno, wszystko za kratami i do tego nie można się było pozbyć uciążliwych zapachów. Teraz Zoo przeszło metamorfozę, a większość zwierząt - na przykład małpy, czy papugi - można oglądać przez szybę.