Reklama

Tylko w RMF 24

 • Dzisiaj, 31 lipca (14:52)

  „Maleńka, jestem zdrów i cały. Zarobiłem sobie już na miano strzelca wyborowego. Ucałuj malca. Poldek”- to jeden z listów wysłanych w 1944 roku w czasie Powstania Warszawskiego. Korespondencja dotarła do Wrocławia. Ten list i podobne, po raz pierwszy można zobaczyć w Muzeum Poczty i Telekomunikacji.

 • Dzisiaj, 31 lipca (10:28)

  Trwają zdjęcia do kolejnego odcinka jednego z najpopularniejszych polskich seriali "Czas Honoru". Na warszawskim Starym Mieście wśród aktorów i statystów są też nasi słuchacze - zwycięzcy konkursu!

 • Wczoraj, 30 lipca (19:25)

  Dzisiaj oficjalnie zaprezentowano autobus hybrydowy, który wozi turystów z Zakopanego na Palenicę Białczańską, gdzie zaczyna się szlak nad Morskie Oko. Autobus działa w systemie "park&ride" czyli kierowcy, którzy zostawią swój samochód w Zakopanem, mogą pojechać za darmo.

 • Wczoraj, 30 lipca (14:39)

  Około 300 odmian róż na ponad 30 tysiącach krzewów w Rosarium w Parku Ślaskim w Chorzowie. Warto odwiedzić to miejsce właśnie teraz, zanim kwiaty przekwitną.

 • Niedziela, 27 lipca (20:39)

  Rafał Majka został najlepszym "góralem" tegorocznego wyścigu kolarskiego Tour de France! 25-letni Majka odniósł ten sukces debiutując w "Wielkiej Pętli". Takim osiągnięciem, czyli w pierwszym starcie w TdF, popisali się też m.in. słynny Belg Merckx (w 1969 roku, miał wówczas 24 lata), Bahamontes (1954, 26 lat), a także ubiegłoroczny zwycięzca Kolumbijczyk Nairo Quintata (23 lata).

 • Niedziela, 27 lipca (20:29)

  Najstarsze muzeum pożarnictwa można zwiedzać w małopolskiej Alwerni. Powstało w 1953 roku i może pochwalić się największym zbiorem starych wozów strażackich. Wśród nich jest mercedes z 1927 roku - to najcenniejszy eksponat. Samochód ten przez 44 lata pomagał gasić pożary w okolicach Tarnowa.

 • Niedziela, 27 lipca (18:25)

  ​Przez lata była niedostępna dla turystów. Od kilku lat znów można ją zwiedzać, choć wciąż trwa jej rewitalizacja. Twierdza Wisłoujście to jeden z często niedocenianych zabytków Gdańska.

 • Piątek, 25 lipca (16:24)

  Inzell, zaledwie pięciotysięczna miejscowość w Bawarii. Jedyna restauracja zamykana jest o godzinie 22. Właśnie tam formę przed nadchodzącym sezonem szlifują łyżwiarze szybcy. Dla bohaterów zimowych igrzysk w Soczi to pierwszy kontakt z lodem od marca. "Tego się nie zapomina. W tym roku będę pełnoletnia, 18 lat w łyżwach na nogach" - śmieje się Luiza Złotkowska, dwukrotna medalistka IO. / Zdjęcia - Radosław Tafliński.

 • Piątek, 25 lipca (12:49)

  W ramach naszej akcji RMF FM i TVP Info „Twoje Miasto” odwiedziliśmy Wolsztyn. Tam znajduje się m.in. parowozownia, która jest nadal czynną lokomotywownią, z której codziennie wydawane są parowozy do prowadzenia planowych pociągów pasażerskich na trasie do Poznania. To jedyne takie miejsce, gdzie można obejrzeć warsztaty, maszyny i urządzenia oraz inne obiekty zaplecza technicznego służące utrzymaniu i naprawie parowozów.

 • Środa, 23 lipca (10:50)

  Dolina Vratna - jedna z największych atrakcji turystycznych w słowackiej Małej Fatrze jest odcięta od świata po potężnej burzy. Ponad 120 osób zostało ewakuowanych.