Reklama

Zdjęcia

 • 1 godz. 50 minut temu

  W wieku 93 lat zmarł Tadeusz Różewicz - polski poeta, dramaturg, prozaik i scenarzysta. Informację o jego śmierci przekazał wrocławski magistrat.Różewicz w ostatnim czasie chorował. Od kilku lat bardzo rzadko pokazywał się publicznie.

 • Wczoraj, 23 kwietnia (21:50)

  Nieznani sprawcy zdewastowali granitowy głaz na krakowskich Błoniach, który upamiętnia wizyty papieża Jana Pawła II w tym mieście. Na skale wymalowano gwiazdę Dawida. Wieczorem rozpoczęto czyszczenie głazu.

 • Wczoraj, 23 kwietnia (17:52)

  Biurko z maszyną do pisania, zbiór książek, pamiątki , a nawet kolekcja fajek Alfreda Szklarskiego - to wszystko znalazło się w otwartym dziś w Bibliotece Śląskiej gabinecie autora książek o Tomku Wilmowskim. Gabinet udostępniła książnicy rodzina pisarza.

 • Wczoraj, 23 kwietnia (15:37)

  Na pograniczu województw świętokrzyskiego i mazowieckiego rozpoczęły się dziś największe w Polsce ćwiczenia służb MSW. Celem jest sprawdzenie ich działania w różnych ekstremalnych sytuacjach.

 • Wczoraj, 23 kwietnia (14:12)

  W gospodarstwie Jana Mierzejewskiego, w podkarpackiej Karkówce przyszły na świat kozie czworaczki. Maluchy są naprawdę urocze.

 • Wtorek, 22 kwietnia (16:32)

  Toruń rozdał 900 tysięcy złotych na odnowienie miejskich zabytków. Pieniądze trafiły do tych obiektów, które najpilniej potrzebują renowacji. Dzięki wsparciu możliwe będzie na przykład odnowienie elewacji wielowiekowych kamienic tak, by zamiast straszyć, cieszyły oko przechodniów. To jednak nie wszystko – odświeżone zostanie XV-wieczne, drewniane skrzydło ołtarzowe w Katedrze Świętych Janów, oraz 4 zniszczone stacje drogi krzyżowej w kościele Piotra i Pawła. Jak nowe będą też mury fosy zabytkowego toruńskiego fortu czwartego.

 • Wtorek, 22 kwietnia (14:40)

  Spektakl "Miłość blondynki" według scenariusza słynnego filmu Milosa Formana powstaje w Och-Teatrze w Warszawie. Reżyseruje go Krystyna Janda. Premiera odbędzie się 24 kwietnia.

 • Wtorek, 22 kwietnia (12:37)

  Dwóch prokuratorów z Nowej Soli zawieszonych w wykonywaniu obowiązków służbowych – ustaliła nasza reporterka Barbara Zielińska. To konsekwencje wypadku, do którego doszło w Wielki Piątek koło Polkowic na Dolnym Śląsku. Ranne zostały 3 osoby, w tym dwoje dzieci. Sprawca wypadku – prokurator Michał J. - uciekł z miejsca. Gdy zatrzymała go policja, okazało się, że ma 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

 • Wtorek, 22 kwietnia (11:12)

  Pchła, ważka czy gąsienica – tak wielkie, że widać każdy włosek. Te gigantyczne owady można od wtorku oglądać na wystawie w Porcie Łódź. Najdłuższym eksponatem jest niemal 4-metrowy krzyżak łąkowy. Natomiast najwyższy, gigantyczny owad, zgłębiec trzpiennikowiec, mierzy aż 3 metry. Wystawa będzie czynna do 11 maja w godzinach otwarcia Portu Łódź. Wstęp bezpłatny.

 • Wtorek, 22 kwietnia (08:52)

  Dzika przyroda Parku Narodowego Wilpattu na Sri Lance jest główną atrakcją turystyczną na wyspie. Teren zaniedbany przez trwający blisko trzy dekady konflikt zbrojny na Sri Lance, a zakończony pięć lat temu, obecnie odzyskuje swój blask.