Reklama

Zdjęcia

 • Wczoraj, 2 marca (13:29)

  Na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki na Politechnice Gdańskiej uruchomiono superkomputer. Maszyna jest warta 30 mln zł i potrafi wykonać 1,2 biliarda operacji na sekundę. Z komputera korzystać będą zarówno studenci jak i pracownicy naukowi wszystkich pomorskich uczelni. Urządzenie nosi nazwę Tryton.

 • Wczoraj, 2 marca (11:50)

  Jody Clark wygrał konkurs na projekt monety z nowym wizerunkiem królowej Elżbiety II, ogłoszony w ubiegłym roku przez mennicę państwową Royal Mint. Moneta ma trafić do obiegu już w tym roku. To piąta, jubileuszowa zmiana wizerunku królowej w trakcie jej 62-letniego panowania. Najnowszy, charakterystyczny profil królowej subtelnie zdradza jej wiek. Autor płaskorzeźby wyraźnie zaznaczył jej zmarszczki wokół oczu i na szyi. Królowa ma na głowie wysadzana diamentami koronę, w uszach perłowe kolczyki. Bite tym roku monety znajdą się w obiegu wraz z innymi podobiznami Elżbiety II. Teoretycznie w kieszeni pełnej bilonu mogą pojawić się cztery różne portrety miłościwie panującej – najstarszy z nich pochodzi z 1968 roku. „Bardzo podobają mi się poprzednie podobizny królowej” – zdradza autor zwycięskiego projektu - „ Byłem zaskoczony, gdy dowiedziałem się, że to moja praca znajdzie się na milionach monet i odegra małą rolę w 1000- letniej historii Królewskiej Mennicy”.

 • Niedziela, 1 marca (22:35)

  Aż 559 kilometrów przejechali najlepsi polscy alpejczycy podczas 12-godzinnego maratonu na nartach. Ustanowili tym samym rekord Polski i Guinessa.

 • Niedziela, 1 marca (19:32)

  Pomniki płk Łukasza Cieplińskiego ps. "Pług" i mjr Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" odsłonięto w krakowskim Parku Jordana. To w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

 • Niedziela, 1 marca (13:27)

  1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji w Krakowie odbyły się uroczystości ku czci bohaterów podziemia niepodległościowego.

 • Niedziela, 1 marca (13:21)

  Tysiące ludzi zebrały się na Placu Słowiańskim, w centrum Moskwy, skąd wyruszył zorganizowany przez antykremlowską opozycję marsz żałobny, poświęcony pamięci Borysa Niemcowa, zamordowanego w piątek wieczorem w stolicy Rosji. "Bohaterowie nie umierają!" i "Zginął za przyszłość Rosji!" - głoszą trzymane przez uczestników transparenty. Powiewają flagi demokratycznych ugrupowań, m.in. Republikańskiej Partii Rosji - Parnas, której Niemcow przewodził i ruchu Solidarność, który współtworzył. Widać też flagi Partii Postępu Aleksieja Nawalnego i partii Jabłoko Siergieja Mitrochina. Są również flagi państwowe Rosji.

 • Niedziela, 1 marca (08:54)

  Następca brytyjskiego tronu został w barwny, orientalny sposób przywitany w Onagawie w Japonii. Wizyta księcia Williama w Kraju Kwitnącej Wiśni kończy się już dziś. Zgodnie z planem książę następnie uda się do Chin.

 • Sobota, 28 lutego (14:39)

  W Skwierzynie ponad pięćdziesięciu płetwonurków z całego kraju stanęło do walki o tytuł Oberstronga podczas XI Zimowego Spływu Obrą. Przepłynęli ponad 8 km w 2 godziny w wodzie o temperaturze zaledwie 2 st. C .

 • Sobota, 28 lutego (14:11)

  Na niedzielę zaplanowany był marsz protestacyjny opozycji przeciwko polityce Putina i wojnie na Ukrainie. Zamordowany Borys Niemcow był jednym z jego organizatorów. W związku z jego zabójstwem antykremlowska opozycja odwołała niedzielny marsz protestacyjny w Moskwie przeciwko polityce Władimira Putina i wojnie na Ukrainie. Zorganizuje natomiast manifestację żałobną upamiętniającą Niemcowa. Na tę manifestację otrzymała zgodę moskiewskich władz.

 • Sobota, 28 lutego (13:21)

  W Puławach powstała nowoczesna marina. Jest w stanie przyjąć każdą motorówkę, każdy jacht, nawet te z wyjątkowo długim masztem.