Reklama

Zdjęcia

 • Dzisiaj, 2 września (11:32)

  Najważniejszym sanktuarium jezydów jest Lalish, świątynia leżąca w kotlinie górskiej w północnym Iraku, około 50 kilometrów na północ od Mosulu. Znajduje się w niej grób założyciela religii - szejha Adiego ibn Musafira. Raz w roku, na początku jesieni, jezydzi pielgrzymują do grobu szejha w trakcie święta zwanego Zgromadzeniem. Pusta zazwyczaj dolina rozbrzmiewa wówczas gwarem, a setki jezydzkich rodzin biwakują wokół piramidalnych budowli symbolizujących słońce.

 • Dzisiaj, 2 września (06:08)

  31 sierpnia 2014 zakończył się rajd Baja Poland 2014 będący najważniejszym wydarzeniem cross-country w Polsce. Grupa rajdowa RMF4rt opuściła Szczecin z dwoma pucharami: za 2 i 3 miejsce w grupie Open RMPST. Jest to tym większa radość, że warunki na trasie były niezwykle trudne, co zaskoczyło nawet faworytów, którym nie udało się dojechać do mety jak np. katarskiemu kierowcy rajdowemu Nasserowi Al-Attiyah.

 • Wczoraj, 1 września (19:07)

  Ukraińskie dzieci w szkole dla kadetów podczas rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015 w Kijowie. Chłopcy ubrani są w tradycyjne mundury. Dzieci podczas pierwszej lekcji "Odwagi" narysowały obrazek pt. "Pokój". 31 sierpnia 2014 roku prezydent Rosji Władimir Putin wezwał do rozmów między rządem ukraińskim a prorosyjskimi bojownikami na wschodzie kraju.

 • Wczoraj, 1 września (16:51)

  W grudniu Donald Tusk przeniesie się do Brukseli. Polscy urzędnicy wkrótce rozpoczną przygotowania do przeprowadzki przyszłego szefa Rady Europejskiej. Tusk będzie urzędować w obecnym budynku Rady UE (jednym z jego architektów jest Polaka, Ludwik Konior), zwanym od nazwiska 16-wiecznego flamandzkiego filozofa „Justusem Lipsiusem”.

 • Wczoraj, 1 września (08:04)

  Premier Donald Tusk wygłosił przemówienie i złożył kwiaty przed Pomnikiem Obrońców Wybrzeża, podczas uroczystości upamiętniających 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej na Westerplatte. Dziś jeszcze jest czas, aby powstrzymać tych w Europie i na świecie, dla których przemoc, siła, agresja stają się znowu arsenałem politycznego działania - podkreślił szef rządu.

 • Wczoraj, 1 września (06:30)

  Autobusy w szwedzkim mieście Malmoe przestały kursować, gdy na zalanych ulicach utknęły inne pojazdy. Nurkowie i ratownicy pomagali osobom zablokowanym w samochodach.

 • Wczoraj, 1 września (06:00)

  Zakończył się rajd Baja Poland 2014 będący najważniejszym wydarzeniem cross-country w Polsce. Grupa rajdowa RMF4rt opuściła Szczecin z dwoma pucharami: za 2. i 3. miejsce w grupie Open RMPST. Jest to tym większa radość, że warunki na trasie były niezwykle trudne, co zaskoczyło nawet faworytów, którym nie udało się dojechać do mety. Tak jak np. katarskiemu kierowcy rajdowemu Nasserowi Al-Attiyah.

 • Niedziela, 31 sierpnia (15:15)

  Słuchacze radia RMF FM z pomorza pochwalili się swoim dzisiejszym zbiorem. Na spacerze udało im się zebrać 300 grzybów. A Wy jak dużo grzybów przynieśliście do domu?

 • Niedziela, 31 sierpnia (12:41)

  Kenijczyk John Tanui został zwycięzcą BMW Półmaratonu Praskiego w Warszawie. Wśród kobiet triumfowała Iwona Lewandowska (Vectra Włocławek). Na trasę długości 21 km 97 m spod Stadionu Narodowego wybiegło ponad 6 tysięcy zawodników z 20 krajów.

 • Niedziela, 31 sierpnia (06:57)

  Polscy siatkarze wygrali z Serbami 3:0 (25:19, 25:18, 25:18) na Stadionie Narodowym w Warszawie w inauguracyjnym meczu mistrzostw świata. Kolejnymi rywalami biało-czerwonych będą we wtorek we Wrocławiu Australijczycy.