Reklama

Zdjęcia

 • Dzisiaj, 21 sierpnia (08:11)

  Nocne manewry ukraińskiej armii w centrum Kijowie. Prezydent Petro Poroszenko szykuje na niedzielny Dzień Niepodległości ogromny pokaz siły. Wczoraj trwały ćwiczenia.

 • Dzisiaj, 21 sierpnia (06:30)

  Dwa puszczyki odzyskały wolność w lesie w gdańskiej Oliwie. Ptaki jako pisklęta zostały uratowane przez pracowników Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Ptaków i Drobnych Ssaków "Ostoja". Oba puszczyki udało się uratować dzięki sygnałom od gdańszczan. Pierwsze pisklę znaleziono w okolicach Kiełpina Górnego, drugie w sąsiedztwie Politechniki Gdańskiej. Bez pomocy weterynarzy i ornitologów ptaki nie zdołałyby przeżyć. Teraz, jako dorosłe osobniki, zamieszkają w oliwskich lasach.

 • Wczoraj, 20 sierpnia (21:17)

  W Berlinie trwają pływackie mistrzostwa Europy. Konkurencje rozgrywane są w kategorii kobiet i mężczyzn. Zawodnicy walczą w czterech dyscyplinach: pływaniu, skokach do wody, pływaniu synchronicznym i pływaniu na otwartym akwenie. Na zawody pojechała także drużyna z Polski.

 • Wczoraj, 20 sierpnia (15:36)

  Koniec Majdanu Niepodległości w centrum Kijowa. Równo pół roku po masakrze, w której zginęła tam setka osób, trwa generalne sprzątanie ukraińskiej stolicy. Po barykadach nie ma już śladu.

 • Wczoraj, 20 sierpnia (11:15)

  Policja w Ferguson na przedmieściach Saint Louis zatrzymała ostatniej nocy 47 osób. W mieście od 10 dni trwają zamieszki na tle rasowym, które wybuchły po zabiciu przez białego policjanta czarnoskórego nastolatka Michaela Browna. Policja poinformowała także, że odebrała demonstrantom trzy sztuki broni.

 • Wczoraj, 20 sierpnia (10:11)

  Na stołecznym Żoliborzu, na remontowanym budynku legendarnego Kina Elektronik, powstaje mural inspirowany scenami z kultowych filmów. Zamknięte kino ruszy ponownie w październiku, z okazji 10. urodzin Warszawskiej Szkoły Filmowej, która będzie opiekowała się budynkiem.

 • Wczoraj, 20 sierpnia (08:43)

  Ulewne deszcze na zachodzie Japonii spowodowały osunięcia ziemi. Największe zniszczenia są w Asaminami, Asakita oraz Hiroszimie. Co najmniej 32-ie osoby nie żyją, a 10 uważa się za zaginione. Setki osób straciły dach nad głową, ludzie uwięzieni są pod zwałami błota i gruzu! Bilans ofiar może się zwiększyć, gdyż pojawiają się nowe osuwiska. Na miejscu trwa akcja ratunkowa.

 • Wczoraj, 20 sierpnia (00:00)

  Na PGE Arenie odbył się koncert amerykańskiego artysty Justina Timberlake'a! Show oglądało prawie 42 tys. widzów. Muzyk swój występ rozpoczął od piosenki "Pusher Love Girl" z płyty "The 20/20 Experience". Kolejny na liście był utwór "Rock Your Body" - przebój z 2003 roku, czyli sprzed 11 lat!

 • Wtorek, 19 sierpnia (21:51)

  Bramki wejściowe na PGE Arenę przed koncertem Justina Timberlake'a zostały otwarte chwilę przed godz. 19. Tysiące fanów ruszyło biegiem w stronę stadionu. Naszemu reporterowi Pawłowi Balinowskiemu udało się niektórych zatrzymać i zapytać skąd przyjechali. Okazało się, że z bardzo daleka. "Z Nepalu. Wczoraj wróciłam właśnie z dwutygodniowego projektu medycznego, więc jestem super nastawiona. W ogóle nie spałam, ale będzie super" - mówiła jedna z fanek.

 • Wtorek, 19 sierpnia (20:30)

  We wtorek zamknięto jeden z urzędów pracy w Berlinie, gdy u przebywającej w nim kobiety zaobserwowano objawy mogące świadczyć o zarażeniu Ebolą. Specjaliści kliniki Charite, do której trafiła chora, wstępnie wykluczają jednak przypadek tego groźnego wirusa.