Reklama

Zdjęcia

 • 58 minut temu

  Sława to miasteczko, w którym rosną czarne sosny. Można tam natknąć się na najgrubszy i trzeci co do wysokości w Polsce okaz tego drzewa.

 • 1 godz. 26 minut temu

  Wystawa "Do it Your Way" w ramach Mediolańskiego Tygodnia Designu to nie jedyny polski akcent na kończącym się w niedzielę 19 kwietnia międzynarodowym święcie wzornictwa przemysłowego. Polscy artyści pokazują się w ramach projektu "Wystawiajmy się", a polscy projektanci pokazują swoje nowe kolekcje.

 • Wczoraj, 17 kwietnia (15:49)

  Nowe mundury ćwiczebne policji, mundury i kaski bojowe strażaków oraz kamizelkę kuloodporną VIP, którą trudno odróżnić od zwyczajnej kamizelki garniturowej, można było zobaczyć w Łodzi na pierwszym w Europie pokazie kompleksowego umundurowania służb podległych MSW. Wybrała się tam również reporterka RMF FM Agnieszka Wyderka - zobaczcie jej zdjęcia!

 • Wczoraj, 17 kwietnia (00:16)

  Około 10 tysięcy osób z wielu krajów świata przyjechało do Oświęcimia na Marsz Żywych.Zorganizowano go już 24. raz. Uczestnicy marszu najpierw zwiedzali muzeum w Oświęcimiu, a potem spod dawnej obozowej bramy przeszli do Brzezinki. Sygnałem do wymarszu, jak zawsze, był dźwięk szofara - starego, pasterskiego rogu, którym Żydzi oznajmiają rozpoczęcie ważnych świąt.

 • Czwartek, 16 kwietnia (14:50)

  Około pół tysiąca hutników z krakowskiej huty Arcelor Mittal protestowało przed bramą zakładu w obronie miejsc pracy. Pracownicy boją się masowych zwolnień. Hinduski właściciel Huty zwleka bowiem z remontem Wielkiego Pieca, który jeszcze tylko przez rok może wytapiać surówkę. Później będzie musiał zostać zamknięty.

 • Czwartek, 16 kwietnia (08:49)

  W Mediolanie trwa Tydzień Designu, jeden z najważniejszych tego typu na świecie. W ramach tego święta sztuki użytkowej Culture.pl zorganizował polską wystawę "Do it Your way", która zachęca zwiedzających do interakcji z obiektami i przypomina, że design może być źródłem zabawy i inspiracji.

 • Wtorek, 14 kwietnia (20:14)

  Szaty zdobione złotem, bukiet z klejnotów, pełen przepychu wystrój wnętrz. Oprawa ślubów królewskich zawsze jest wyjątkowa, ale chyba nie aż tak! Uroczystość zaślubin 31-letniego księcia Brunei - Abdula Malika i młodszej od niego o 9 lat wybranki odbyła się w liczącym 1788 pokojów pałacu sułtana - Hassanala Bolkiaha. Jego syn Abdul jest drugim w kolejności pretendentem do objęcia tronu.

 • Wtorek, 14 kwietnia (16:49)

  Urodzony zaledwie tydzień temu dzik poszukuje zastępczej matki. Warchlak utknął w studzience kanalizacyjnej, na szczęście został uratowany i teraz opiekuje się nim Marzena Białowolska z Fundacji "Dzika Ostoja". Wkrótce mały dzik powinien jednak wrócić na wolność - inaczej za bardzo się oswoi.

 • Wtorek, 14 kwietnia (14:22)

  Podpórki przy skrzyżowaniach - to pomysł na to, jak ułatwić życie rowerzystom. W 15 miejscach Krakowa zainstalowano metalowe konstrukcje podpatrzone w Kopenhadze, które pomagają w oczekiwaniu na zielone światło. Jeśli kopenhaski pomysł sprawdzi się w stolicy Małopolski, rowerowe podpórki pojawią się na kolejnych skrzyżowaniach.

 • Poniedziałek, 13 kwietnia (17:39)

  Amerykańska stolica tonie w różu i bieli. W Waszyngtonie kwitną tysiące drzewek wiśniowych, podarowanych przed laty przez Tokio. Miasto przeżywa przy tej okazji prawdziwy najazd turystów - w okresie kwitnienia wiśni ma je odwiedzić ponad milion ludzi!