16 województw, a w nich 16 miejsc, w których można się zakochać. To subiektywna lista stworzona przez reporterów RMF FM. Zapraszamy Was do wyboru miejsca najpiękniejszego, w którym chcielibyście zamieszkać.


W górach, a może nad morzem? Nad rzeką, a może na skale? W dużym mieście czy nad jeziorami? Gdzie chcielibyście zamieszkać? Przedstawiamy listę miejsc, w których można się zakochać.

Wybór macie spory: od pływającego domu na Odrze we Wrocławiu, Słońska w Lubuskiem po podlubelską Kozubszczyznę, gdzie cisza i spokój, choć to zaledwie rzut kamieniem od wielkiego miasta.

A może klimatyczna, warszawska uliczka Foksal, dom na skale w Prądniku Korzkiewskim pod Krakowem, Młynówka nazywana opolską Wenecją? Chyba że wolicie miejsca z dala od miejskiego zgiełku. Na przykład Bieszczady.

Proponujemy także Augustów - gdzie nie tylko noce są piękne, zjawiskowy Plac Rybaków w Sopocie, ulica Generała Zajączka w Katowicach, Węgorzewo nazywane przez niektórych "Bramą Mazur", Wąchock, który naprawdę nie istnieje, Toruń - miejsce, które nie tylko warto odwiedzić, ale również zostać na dłużej, dzielnica domów nad Wartą w Poznaniu.


Wybierzcie to miejsce, które Wam wydaje się najpiękniejsze!