Reklama

 • W lutym pozew zbiorowy opiekunów dorosłych niepełnosprawnych

  Piątek, 24 stycznia 2014 (14:11)

  W lutym opiekunowie dorosłych osób niepełnosprawnych złożą pozew zbiorowy w sprawie odebranych im zasiłków i prawa do opieki zdrowotnej - dowiedział się reporter RMF FM Grzegorz Kwolek. Wypłatę świadczeń obiecał minister Władysław Kosiniak-Kamysz. Twierdził wówczas, że w kwietniu opiekunowie dostaną zasiłki pielęgnacyjne, także te odebrane im dziewięć miesięcy wcześniej.

  Na razie jednak ministrowie pracy i zdrowia jedynie przerzucają się odpowiedzialnością w tej sprawie.

  Obaj zapewniają, że prace nad przepisami trwają. Opiekunowie już jednak nie wierzą w żadne obietnice i czekają na rozwiązania.

  Byliśmy na trzech spotkaniach w ministerstwie, na dwóch były obietnice i było już powiedziane, że od stycznia te pieniądze otrzymamy. 16 stycznia byliśmy na spotkaniu, pani minister Seredyn (wiceminister pracy Elżbieta Seredyn - red.) powiedziała, że tak naprawdę, to ona nie ma nam nic do powiedzenia. Stwierdziła, że ona nie wie, kiedy będą te pieniądze, kiedy będzie zmiana ustawy. My już nie prosimy, my żądamy o jakiekolwiek pieniądze. Bo jesteśmy wyczerpani i psychicznie i fizycznie - mówiła w rozmowie z reporterem RMF FM Lidia Ochyra ze z organizacji Wykluczonych Opiekunów.

  Organizacja już znalazła prawnika, który będzie reprezentował opiekunów. Pod koniec lutego, w Łodzi ma odbyć się spotkanie osób, które będą chciały złożyc swoje pełnomocnictwa. W tej chwili, nie ma jeszcze określonej kwoty, jaką opiekunowie będą chcieli otrzymać od Państwa.

  W pozwie zbiorowym będą żądać zwrotu odebranych zasiłków pielęgnacyjnych z odsetkami i zadośćuczynienia za problemy, jakie ich spotkały po utracie prawa do opieki medycznej i świadczeń socjalnych.

  "Wykluczeni Opiekunowie" szykuje też skargę do Trybunały Sprawiedliwości UE w Strasburgu. Powstaje także pismo do Komisji Europejskiej, w której opiekunowie będą się domagać wstrzymania wypłaty środków europejskiej dla Polski.

  (abs)

  Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Skomentuj artykuł: W lutym pozew zbiorowy opiekunów dorosłych niepełnosprawnych

Wasze komentarze (14)

Dodaj komentarz
Janina

~Janina -

Niech chociaż 1 godzinę któryś z rządzących zaopiekuje się osobą wymagającą całodobowej opieki. .Życzę powodzenia i miłych wrażeń,. Pozdrawiam,

Lech Zet

~Lech Zet -

Obiecanki cacanki, a głupiemu radość!

Martyna

~Martyna -

Rząd tylko potrafi obiecywać a słowa nie dotrzymuje!!!! Niech na jedna dobę zaopiekują sie taką osobą to zobaczą jak jest ciekawie !!!! Zobaczymy czy słowa dotrzymią!!!! Mam taka nadzieję!!!!

w.opiekunka

~w.opiekunka -

Dawno pisałam pozew zbiorowy.

sprawiedliowa

~sprawiedliowa -

Rude to zawsze klamliwe i fałszywe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ika

~Ika -

Nie liczcie na to ze Wam daja obiecywac beda przed wyborami by na nich zaglosowac , moglo by im zabraknac na wysokie premie i co wtedy czym sie beda w rzadzie dzielic , a wy to sobie sami radzcie oni musza miec pieniadze do siebie do dzielenia .

Jimi

~Jimi -

Jak można dołączyć/dopisać się do pozwu zbiorowego??

Dorota

~Dorota -

Nie ma co wierzyć w żadne obietnice, rząd bez żadnych skrupułów odebrał opiekuńcze i nie będzie lekko je odzyskać, bo jak zwykle nie mają pieniędzy na potrzeby ludzi tylko o swoje tyłki dbają i sobie dogadzają w najlepsze , a ludziom tylko farmazony wciskają, ciekawe jakby mieli pracować dla kraju za te 1600 zł minus podatek i 1234 zł na rękę, wtedy byśmy zobaczyli jakie pustki mamy na sali sejmowej i kto naprawdę pracuje dla kasy a nie dla Polski.

poszkodowany

~poszkodowany -

heh elita zmienila tak przepisy i prawo ze zeby teraz dostac zasilek opiekunczy nie wystarczy nie podejmowac zatrudnia ale wrecz trzeba je podjac i sie zwolnic . Pytam sie jak opiekuje sie osoba niepelnosprawna ktora wymaga ciaglej opieki to jak do ch... mam sie zatrudnic gdzies i zwolnic???? kto sie zaopiekuje niepelnosprawnym???? Dzwonilem do MOPSU i pytam Pani laskawej na ile sie mam zatrudnic "fikcyjnie" no bo jak inaczej i zwolnic po jakim czasie , to powiedziala ze min. 3 mc a ja pytam jej czy jest to gdzies zapisane ,jakies prawo,jakis art. a ona ze nie! no to o co kaman??? W Afryce chyba maja bardziej poukladane przepisy i prawo. Czekam na ruch chamow z wiejskiej!

aprylis

~aprylis -

zobaczymy co będzie w zeszłym roku mogli to zrobić,czekaliśmy no ale na zebraniu się wygadali że w tym roku nic nie będzie więc nikt już im nie wierzy w ten kwiecień bo pierwszego to jest prima aprylis