Reklama

 • Miał 16 lat, gdy zabił właściciela sklepu. Skazano go na 15 lat więzienia

  Wtorek, 21 stycznia 2014 (16:06)

  Na 15 lat więzienia skazał Sąd Okręgowy w Białymstoku 17-latka, który w ubiegłym roku zabił właściciela osiedlowego sklepu. Nastolatek odpowiadał za zabójstwo jak dorosły. Będzie musiał także zapłacić 200 tysięcy złotych zadośćuczynienia.

  Zdjęcie

  Sklep, w którym doszło do zabójstwa /Artur Reszko /PAP
  Sklep, w którym doszło do zabójstwa
  /Artur Reszko /PAP

  Wyrok zapadł po dwóch dniach procesu za zamkniętymi drzwiami. Nie jest prawomocny.

  Skazany, gdy napadł na sklep, miał 16 lat. Do zabójstwa doszło w czerwcu ubiegłego roku. Chłopak chciał ukraść pieniądze ze sklepu na osiedlu Leśna Dolina. Między nim a 50-letnim właścicielem wywiązała się szamotanina. 16-latek w jej trakcie dwukrotnie ugodził mężczyznę nożem. Mimo blisko godzinnej reanimacji, 50-latek zmarł. 16-latek został zatrzymany na miejscu przez policję. Ucieczkę ze sklepu uniemożliwiły mu osoby, które były na ulicy.

  Napastnikowi, który był wcześniej notowany za kradzieże i narkotyki, postawiono zarzut zabójstwa kwalifikowanego, tzn. zabójstwa połączonego z usiłowaniem rozboju. Groziło mu za to 25 lat więzienia.

  Nieletni po zatrzymaniu przyznał się do winy i wyraził żal.

  (MRod)

  Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Skomentuj artykuł: Miał 16 lat, gdy zabił właściciela sklepu. Skazano go na 15 lat więzienia

Wasze komentarze (19)

Dodaj komentarz
Prorok

~Prorok -

Witaj Platformo Obywatelska rodzice nie mieli dla dziecka kieszonkowego to dopuściło się najgorszego.

kuba

~kuba -

Znając zycie.brak dyscypliny w domu wychodzi bezstresowe wychowanie dzieci .widac co sie dzieje na ulicach jak 16 wchodzi do sklepu z nozem napewno nie po to by zrobic zakupy

pdrag

~pdrag -

To się nazywa ,, sprawiedliwy wyrok'' po 15 latach wyjdzie i będzie chodził po ulicach z życia tamtemu człowiekowi nikt nie wróci, a rodzina tragicznie zmarłego będzie się z nim spotykała na ulicy... co to znaczy, że wyraził skruchę, pewnie powiedział że żałuje i że przeprasza, bo tak mu adwokat podpowiedział... Ludzie którzy zabijają powinni dożywocie dostawać... a nie raz by się przydała kara śmierci...

apage

~apage -

Pewnie synek prawnika,który potrafi prawo omijac,lub lekarza,bo oni są bez skazy,ale nie mają czasu na wychowywanie dzieci,bo pracują po 720 godzin w miesiącu!

ola

~ola -

Powinien dostac jeszcze wiecej. On sobie wyjdzie za 15 lat i bedzie sobie spokojnie zyl a tej drugiej osobie nikt juz nigdy zycia nie przywroci. Czy niby 16 letnia osoba nie wie jeszcze co to zycie i ze zabijanie nie jest dopuszczalne? A to 200 tys to chyba zart. Czy niby tyle tylko jest zycie czlowieka warte?

qqq

~qqq -

maksymalnie po 10 będzie na wolności

TeTe999

~TeTe999 -

Za niska kara dla mordercy i to jest przerażające.

damian

~damian -

Ciekawe z jakiej rodziny pochodzi ten młodociany morderca.

pawel

~pawel -

Ciekawe jest to 200-tysięczne zadośćuczynienie. Chyba niewielu 16-latków ma taką kasę.

apage

~apage -

Przyznał się do winy,cóż za wspaniałomyślnośc!Wyraził też żal,ale chyba żal mu było tego,że nie udało mu się uciec!Oczywiście,tylko sąd uważa ten wyrok za sprawiedliwy!