Myślicie, że to możliwy scenariusz? Jak ustalili nasi reporterzy i korespondenci, do siedziby Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w Lozannie dotarło na razie zawiadomienie o niepomyślnych wynikach referendum w Krakowie, a nie rezygnacja z organizacji zawodów. Przed nami ciągle jeszcze polsko - słowackie piątkowe rozmowy i zatwierdzenie wycofania kandydatury na sesji rady miasta. Czy rzeczywiście zrezygnujemy?

W referendum niemal 70 proc. głosujących było przeciw "zorganizowaniu i przeprowadzeniu PRZEZ KRAKÓW Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku", a przecież KRAKÓW sam nie musi rzucać się na głęboką wodę. Jest jeszcze Zakopane, być może Myślenice, są jeszcze Słowacy. Teoretycznie przynajmniej - nadal jest sposób na to, żeby walczyć o igrzyska. Na pytanie: "czy warto?" w niedzielę odpowiedzieli mieszkańcy Krakowa. W Faktach RMF FM o poranku będziemy mieli najnowsze informacje o tej batalii. Ale nie tylko...

Do 9 na pewno podamy szczegóły pogrzebu generała Wojciecha Jaruzelskiego. Jak już wiecie, to będzie uroczystość o charakterze państwowym. W Katedrze Polowej planowane jest wystąpienie prezydenta Bronisława Komorowskiego, na Wojskowych Powązkach ma przemówić były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Nie jest planowany kondukt żałobny. Nadal czekamy na Waszą opinię w tej sprawie.

W RMF FM nie zabraknie raportu reporterów z terenów, na których ma spaść tyle wody z nieba, co zazwyczaj spada w ciągu miesiąca albo nawet dwóch. Monitorujemy też stan zdrowia rannych w wypadku na Lubelszczyźnie. Są w szpitalach w Łęcznej, Lubartowie i Lublinie. Jak to możliwe, że doszło do tego wypadku? Kto zawinił? Słuchajcie faktów o poranku w RMF FM.