Zazwyczaj piszę o amerykańskich miastach. Pokazuje ciekawe miejsca w Stanach Zjednoczonych. Ale, jako że chwilowo przebywam w swoim rodzinnym mieście, postanowiłem pokazać Wam... Szczecin. Miasto z ogromnym potencjałem, przepięknie położone, w którym dziś rozpoczyna się finał The Tall Ships Races 2017.

Szczecin /Paweł Żuchowski /RMF FM

Do Szczecina przypłyną największe żaglowce świata. Zacumują u stóp Wałów Chrobrego. Przez kilka dni będzie tu czuć żeglarski i morski klimat. A tym, którzy nie wiedzą przypominam, że Szczecin - choć wielu tak uważa - nie leży nad morzem 

W sobotę w tej przepięknej scenerii wystąpi Andrea Bocelli. Przy nabrzeżach będzie można podziwiać takie jednostki, jak brazylijski "Cisne Branco", który jest żaglowcem Marynarki Wojennej Brazylii, rosyjską fregatę "Mir" słynnego Kruzensterna czy nasz "Dar Młodzieży". 

W sumie będzie można zobaczyć ponad 70 jednostek. Jeśli ktoś lubi fotografować, to na pewno będzie można zrobić tu wiele ciekawych zdjęć. 

Postanowiłem pokazać Wam miejsce, w którym już wkrótce wszystko to będzie się działo. To kilka ujęć z drona zrobionych w ostatniej chwili, bo od jutra rana - ze względów bezpieczeństwa - będzie nad Wałami Chrobrego obowiązywać strefa zakazu lotu. 

Miłego oglądania!

(ph)