Niespodzianka w Bundeslidze. Piłkarze FC Koeln wygrali z Bayernem Monachium 3:2 w meczu 21. kolejki. W drużynie z Kolonii wystąpili Sławomir Peszko i Adam Matuszczyk. Obaj zaliczyli po asyście.

Obie drużyny w tabeli dzieli przepaść, ale dzielnie walczący o utrzymanie piłkarze Kolonii na swoim boisku potrafią stawić czoła każdemu. Tym razem nie ulękli się mistrzów Niemiec. Początek należał jednak do Bawarczyków, którzy prowadzili do przerwy dwoma bramkami. Najpierw do siatki po podaniu Thomasa Muellera trafił Mario Gomez, a tuż przed przerwą strzałem z dystansu wynik podwyższył Hamit Altintop.

Po zmianie stron w przeciągu ośmiu minut gospodarze wyrównali stan meczu. Kontaktowe trafienie zaliczył Christian Clemens, a po chwili bramkę na 2:2 zdobył Milivoje Novaković. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Peszko, a na nieco ponad kwadrans przed końcem meczu wyczyn rodaka skopiował Matuszczyk. Defensywny pomocnik reprezentacji Polski zgrał piłkę głową do Novakovicia, dzięki czemu Słoweniec zapewnił Kolonii niespodziewane zwycięstwo.

W bardzo ważnych dla układu czołówki meczach zwycięstwo odniósł Hannover, Mainz zremisował, a porażki doznał Bayer Leverkusen. Dzięki temu prowadząca Borussia Dortmund ma już 12 punktów przewagi nad drugimi w zestawieniu "Aptekarzami".