Agnieszka Radwańska pożegnała się z turniejem WTA Tour na kortach trawiastych w Eastbourne (z pulą nagród 618 tys. dol.). Polka przegrała w ćwierćfinale z czeską tenisistką rozstawioną z numerem piątym - Petrą Kvitovą 6:1, 2:6, 6:7 (2-7). Był to ostatni sprawdzian krakowianki przed wielkoszlemowym Wimbledonem.

Polka, zajmująca obecnie 13. miejsce w rankingu WTA Tour, doskonale rozpoczęła spotkanie. Wygrała pięć pierwszych gemów, zanim rywalka zdołała po raz pierwszy w meczu utrzymać swoje podanie. Chwilę później jednak krakowianka rozstrzygnęła bez większych problemów losy pierwszej partii po 29 minutach gry.

Jednak później wyraźnie się zdekoncentrowała i przegrała trzy pierwsze gemy na otwarcie drugiej partii. Do stanu 2:5 obie zawodniczki konsekwentnie wygrywały swoje podania. Wówczas Kvitova zapisała na swoim koncie drugiego "breaka" i tym samym rozstrzygnęła losy seta po godzinie i sześciu minutach.

W decydującej partii Radwańska dwukrotnie przełamała serwis rywalki - w trzecim gemie na 2:1 i w ósmym na 4:3, ale za każdym razem rywalka odrabiała straty. Doszło więc do tie-breaka, a w nim od stanu 2-2 Polka nie zdobyła już punktu.

Kolejna rywalką Kvitovej będzie Hantuchova, która wyeliminowała byłą liderkę rankingu tenisistek Venus Williams 6:2, 5:7, 6:2. Był to pierwszy start Amerykanki od styczniowego występu w wielkoszlemowym Australian Open, gdzie odpadła w trzeciej rundzie, a później zmagała się z licznymi kontuzjami.