50. Turniej Czterech Skoczni dla Niemca Svena Hannavalda. Dziś w Bischofshofen zwycięzca turnieju wyprzedził Mattiego Hautamekki oraz Martina Hoellwartha. Adam Małysz zajął 9. miejsce i w ogólnej klasyfikacji Turnieju

Czterech Skoczni spadł na czwartą pozycję. Apoloniusz Tajner tak ocenił występy Małysza:

Miejsce pana Adama w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nie jest jednak zagrożone. Małysz ma przewagę 225 punktów nad drugim Hannavaldem. Sven Hannavald oprócz bezprecedensowego zwycięstwa w Turnieju Czterech Skoczni ma jeszcze jeden powód do satysfakcji. Otóż Hanni nie dość że wygrał Turniej to na dodatek uzyskał w nich rekordową liczbę punktów aż 1077,6. Oprócz Hannavalda magiczną granicę tysiąca punktów przekroczyli jeszcze Hautamekki i Hoellwarth.

Były skoki teraz pora na alpejski Puchar Świata. W kolejnych zawodach tego cyklu w szwajcarskim Adelboden najszybciej dzisiaj mijał slalomowe tyczki Bode Miller. Amerykanin o prawie dwie sekundy wyprzedził Chorwata Ivicę Kostelica. Andrzej Bachleda zajął 13. miejsce co dało mu kolejne 20 punktów w klasyfikacji Pucharu Świata.