Szwajcar Dario Cologna po raz drugi w karierze zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generlanej Pucharu Świata w biegach narciarskich. Po Kryształową Kulę sięgnął w fińskim Lahti, gdzie wygrał bieg łączony na 20 km. Na pięć zawodów przed końcem zmagań Cologna ma 473 punkty przewagi nad Norwegiem Petterem Northugiem.

W Lahti kolejne miejsca zajęli Francuzi: Maurice Manificat i Vincent Vittoz. Maciej Staręga, jedyny Polak w gronie 71 zawodników, został zdublowany i zajął 66. miejsce.

Cologna doskonale radzi sobie w PŚ, ale zawiódł w zakończonych przed tygodniem mistrzostwach świata w Oslo. Wystartował w trzech konkurencjach, a najwyżej - na dziewiątym miejscu - został sklasyfikowany w sprincie techniką dowolną.