Przerwany 12 października mecz eliminacyjny mistrzostw Europy 2012 Włochy - Serbia zostanie zweryfikowany jako walkower 3:0 na korzyść gospodarzy - postanowiła Europejska Unia Piłkarska. Meczu w Genui nie udało się rozegrać w wyniku awantur wywołanych przez serbskich pseudokibiców, którzy zarzucili boisko racami i świecami dymnymi. Decyzję o przerwaniu spotkania już po siedmiu minutach podjęli wspólnie szkocki sędzia Craig Thomson i delegat UEFA Dawid Petriaszwili z Gruzji.

Reprezentacja Serbii została ukarana ponadto jednym meczem bez udziału publiczności. Poza tym, jeśli problemy z kibicami powtórzą się, Serbowie rozegrają przy pustych trybunach również kolejne spotkanie. Włochy zostali ukarani jednym meczem bez widowni w zawieszeniu.

Piłkarski Związek Serbii musi też zapłacić 120 tysięcy euro grzywny, a Włosi - 100 tysięcy euro.

Już przed meczem przybysze z Bałkanów starli się z policją, co spowodowało opóźnienie rozpoczęcia gry o 40 minut. Później serbska policja aresztowała na granicy 19 pseudokibiców, którzy wracali z przerwanego spotkania.