- Jestem bardzo zadowolony, że jadę do Kuusamo - przyznaje Klemens Murańka. - Czy myślę o sukcesie? Oczywiście. Jak każdy sportowiec ciężko trenuję i chciałbym zwyciężać, ale tak naprawdę to nie myślę o sukcesie na tych inauguracyjnych zawodach - dodaje. Zawody Pucharu Świata w fińskim Kuusamo, które odbędą się podczas najbliższego weekendu.

Mam nadzieję na dobre skoki, bo wiadomo, że to oznacza dobry wynik - powiedział 16-letni skoczek narciarski TS Wisła, a zarazem uczeń pierwszej klasy zakopiańskiego Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego.

Ranga zawodów duża więc i stres spory. Do tej pory na PŚ skakałem u siebie w Zakopanem i w sumie tylko w kwalifikacjach, więc teraz wiadomo - czuję większą tremę. Jest jednak we mnie sporo pozytywnej adrenaliny, a to mam nadzieję przełoży się na dobre skoki - dodał Murańka.

W sobotę i niedzielę w inauguracyjnych zawodach PŚ w fińskim Kuusamo (w piątek odbędą się kwalifikacje) ma wystartować siedmiu polskich skoczków: Marcin Bachleda, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Krzysztof Miętus, Klemens Murańka, Kamil Stoch oraz - o ile lekarz kadry skoczków wyda we wtorek pozytywną opinię co do stanu kolana po urazie - Adam Małysz.