Anna Szafraniec (CCC Polkowice) wygrała wyścig elity kobiet w kolarskich szosowych mistrzostwach Polski w Złotoryi. Trzecie miejsce zajęła mistrzyni świata w MTB Maja Włoszczowska. Wśród młodzieżowców najlepszy okazał się Marek Kulas (Pacific Toruń).

Wyścig kobiet zdominowały zawodniczki specjalizujące się w kolarstwie górskim. Szafraniec zwyciężyła po samotnej ucieczce na ostatnich kilometrach, a na trzeciej pozycji dojechała do mety mistrzyni świata w MTB Maja Włoszczowska. Rozdzieliła je Paulina Brzeźna-Bentkowska.

Z kolei rywalizacja zawodników do lat 23 była popisem reprezentantów Pacifiku Toruń. W końcówce powstała czteroosobowa czołówka, w której znalazło się dwóch torunian, i to oni rozdzielili między sobą złoty i srebrny medal.

Nowy mistrz kraju w tej kategorii - Marek Kulas jest synem znanego przed laty kolarza Marka Kulasa seniora, zwycięzcy Tour de Pologne z 1986 roku i jednego z pierwszych polskich zawodowców.