W Gliwicach odbył się, pierwszy w tym sezonie, mecz siatkarskiej reprezentacji Polski. Mistrzowie wrócili do gry w doskonałej formie. Polacy w starciu z Niemcami wygrali 3:0. W pierwszym secie pokonali rywali 25:14, a w drugim 25:20. Trzeci set zakończył się wynikiem 25:16.

Polacy po trzech partiach prowadzili z Niemcami 3:0 (25:14, 25:20, 25:16). Jednak trenerzy obu drużyn Vital Heynen i Andrea Giani umówili się, że zagrają minimum cztery sety, dlatego po zakończeniu spotkania rozpoczęła się dodatkowa - czwarta - partia.

Najważniejszy wniosek po sobotnim meczu, to wysoka forma reprezentantów. Vital Heynen już w tym meczu rotował składem i sprawdzał, w jakiej  dyspozycji są nasi zawodnicy. Zobaczyliśmy też, że w kadrze zaczynają odnajdywać się nowi reprezentanci.

Ten mecz, to dopiero początek bardzo intensywnego sezonu. Wszystkie działania są ukierunkowane na sierpniowy turniej kwalifikacyjny do igrzysk.

To jest cel nadrzędny na to lato. Kwalifikacje, to jest po prostu priorytet - mówił jeszcze przed rozpoczęciem meczu Grzegorz Łomacz.

Dzisiejszy mecz z Niemcami był towarzyski.