Siatkarki Stanów Zjednoczonych z kompletem zwycięstw prowadzą w klasyfikacji po sześciu kolejkach Ligi Narodów. Drugim zespołem bez porażki są Turczynki. Polska po porażce z Dominikaną 1:3 spadła na 11. miejsce.

Amerykanki jak dotąd straciły tylko jednego seta, a w środę pewnie pokonały ostatnią w tabeli Tajlandię 3:0. Bez zwycięstwa są też Włoszki, które w Lidze Narodów występują w rezerwowym składzie.

Polki po sześciu kolejkach mają na koncie dwa zwycięstwa (nad Włochami 3:2 i Koreą Płd. 3:0) oraz cztery porażki.

Udany tydzień mają za sobą Belgijki, które w ciągu trzech dni rozegrały 15 setów, ale wszystkie spotkania wygrały, pokonując m.in. Polskę 3:2. Bohaterką Belgii była Britt Herbots, która w tych trzech meczach zdobyła 85 punktów i jest obecnie najlepiej punktującą zawodniczką turnieju (139 pkt w sześciu spotkaniach).
Po trzydniowej przerwie siatkarki wrócą do rywalizacji w niedzielę; biało-czerwone zmierzą się z Kanadą.

Runda zasadnicza potrwa do 20 czerwca. Cztery najlepsze reprezentacje zagrają w Final Four, który zaplanowano na 24-25 czerwca.